W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Inauguracja obchodów tego szczególnego wydarzenia będzie miała miejsce 8 lutego.

Powiatowy Zespół Szkół kładzie duży nacisk na kształcenie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz przekazuje swoim uczniom szlachetne wartości, dlatego właśnie szkoła zajęła się organizacją wydarzenia pod hasłem „Dobro Ojczyzny było ich celem" - będzie ono wstępem do serii wydarzeń, które rozłożone zostaną w czasie.


8 lutego spotkamy się w chojnowskim MOKSiR.


O godz. 11.00 odbędzie się prelekcja Piotra Szubarczyka, pracownika Oddziału Gdańskiego Biura Edukacji Publicznej IPN; polskiego historyka, nauczyciela i publicysty, który zajmuje się rozpowszechnianiem wiedzy o najnowszej historii Polski.

Na godz. 12.00 zaplanowano koncert zespołu Contra Mundum. Zespół zajmuje się aranżowaniem poezji w stylistyce rockowej. Artyści komponują muzykę m.in. do tekstów Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila-Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Zbigniewa Herberta i kilku mniej znanych poetów. Muzycy skupiają się na tekstach patriotycznych, wersach niezwykle ważnych w polskiej poezji narodowo-wyzwoleńczej, która towarzyszyła Polakom w wielu naznaczonych krwią momentach historii.

Zamiast ramonesek, glanów i flaneli - koszulki z kotwicą Polski Walczącej. Zespół zdobywa w ostatnim czasie bardzo dużą popularność, a rock patriotyczny zyskuje uznanie coraz większego grona osób.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.(szerokość: 190 / wysokość: 134)


Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie

Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie na ul. Witosa.


  Głównym sponsorem koncertu jest Fundacja "Polska Miedź"



serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©