Byliśmy w Warszawie
na  „I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej" zorganizowanym przez miesięcznik „Charaktery"

 

17 kwietnia

      Tego dnia o godzinie 10.30 spotkaliśmy się na stacji PKS w gronie
ja (Kordian Kamiński), koleżanki: Małgorzata Skrukwa, Agnieszka Jedynak, Małgorzata Gąsiorek i oczywiście pani profesor Barbara Homętowska, by za chwilę pojechać do Legnicy, skąd o godzinie 11.50 wyruszyliśmy pociągiem do Warszawy.

       Całą, ośmiogodzinną drogę spędziliśmy na studiowaniu i utrwalaniu rozległego
 materiału konkursowego, który obejmował tematykę między innymi: stresu,  uzależnień, konformizmu i chorób psychicznych. Czas – wydawałoby się długiej podróży szybko minął w atmosferze skupienia (i ???).

     Około godziny 21.00 w końcu dotarliśmy na Dworzec Centralny w stolicy, skąd udaliśmy się w stronę hostelu „Oki Doki". Podczas tej kilkunastominutowej trasy,
a właściwie kilkunastominutowego spaceru mogliśmy podziwiać urok tętniącej życiem Warszawy po zmroku.

     W hostelu jeszcze do późnych godzin omawialiśmy problematykę konkursową.

18 kwietnia

    Opuściliśmy hostel około godziny 10.00. Następnie tramwajem udaliśmy się do VII Liceum imieniem Juliusza Słowackiego, gdzie miał odbyć się finał pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

    W holu przywitali nas organizatorzy, od których dowiedzieliśmy się gdzie i kiedy będziemy pisać test. Zostało nam jeszcze trochę czasu więc postanowiliśmy rozejrzeć się po szkole.

    O 10.45 zajęliśmy miejsca w przydzielonych klasach, sprawdzono listę i rozdano nam arkusze egzaminacyjne, które składały się z 40 zadań testowych wielokrotnego wyboru, na których rozwiązanie mieliśmy 45 minut.

    Gdy oddawaliśmy swój arkusz, dostawaliśmy dyplom za uczestnictwo oraz paczkę drobnych upominków od wydawcy miesięcznika „Charaktery". Wszyscy
z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które miały zostać ogłoszone za
2 godziny.

    Kiedy wyszliśmy z klas, na korytarzu już rozłożone były stanowiska najbardziej renomowanych uczelni reklamujących studia psychologiczne. Można było dowiedzieć się o warunkach rekrutacji i usłyszeć od miłych studentek, jak to jest studiować psychologię, czy też usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania związane
z przyszłymi studiami.

     Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na obiad, po którym udaliśmy się do auli, gdzie komisja wyczytała 10 nazwisk osób awansujących do ścisłego finału. Finał miał polegać na zaprezentowaniu przed komisją piętnastominutowej wypowiedzi na dwa tematy jeden z zakresu „wielkich eksperymentów psychologicznych", a drugi z pakietu „psychologia i życie".

   Po ogłoszeniu wyników przygotowano dla nas warsztaty mające na celu przybliżenie nam wybranych zagadnień psychologii. Około godziny 16.00 znów wszyscy spotkaliśmy się w auli, by poznać laureatów turnieju i zwycięzców stypendium wysokości 3000zł.

      Od opuszczenia VII Liceum do powrotu mieliśmy jeszcze kilka godzin wolnych, w czasie których zdążyliśmy odwiedzić malowniczy Barbakan, dostojny Zamek Królewski, zobaczyć Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Józefa Piłsudskiego, kolumnę Zygmunta oraz Grób Nieznanego Żołnierza.

      W przyszłym roku znowu zamierzamy zmierzyć się w konkursie. Tymczasem studiujemy kolejne numery „Charakterów".

 

 

 

                      Opracował: Kordian z IIb

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©