Rok 1812 -Rok  Nadziei

 

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)W miesiącu październiku przypada Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, w tym roku obchodzone pod hasłem :Biblioteki szkolne-klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.(szerokość: 190 / wysokość: 142)Nasze biblioteki kolejny raz włączyły się w obchody tego święta. Nawiązując do części hasła: biblioteki szkolne- klucz do przeszłości, przybliżone zostały uczniom niektóre wydarzenia z 1812 roku, związane z kampanią napoleońską, z którą Polacy wiązali ogromne nadzieje na odzyskanie niepodległości.W bieżącym roku mija 200 - setna rocznica tych wydarzeń, będących tłem historycznym Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.W związku z tym uczniowie wysłuchali fragmentu XI księgi Pana Tadeusza w wykonaniu aktorów: Jana Kreczmara i Krzysztofa Kołbasiuka.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Słuchowisko poprzedzone zostało mini wykładem wprowadzającym uczniów w temat kampanii napoleońskiej.Spotkaniu towarzyszyła również wystawa pt."Rok 1812- Rok Nadziei", która stała się okazją do poznania różnych wydań Pana Tadeusza. Na uwagę zasługiwały: reprint pierwszego wydania Pana Tadeusza z 1834 roku oraz dzieła z  ilustracjami Stefana Grońskiego , Michała Androlliego i Jana Marcina Szancera. Młodzież obejrzała kopie fragmentów rękopisu " Pana Tadeusza" i wysłuchała sensacyjnej historii jego dziejów.

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Uczniowie z ul. Witosa obejrzeli dodatkowo prezentację multimedialną o kampanii wojsk napoleońskich, przygotowaną przez ucznia Bartka Pastuchowa, natomiast spotkaniu w szkole przy ul. Wojska Polskiego towarzyszyła wystawa prac absolwentów wykonanych z okazji Roku Mickiewicza,uroczyście obchodzonego w Chojnowie w 1998 roku.

 

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©