Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Apel bożonarodzeniowy 2011

 

Jak nakazuje wieloletnia tradycja szkoły przy ul. Witosa, także i w tym roku uczniowie Technikum Ekonomicznego i Technikum Hotelarskiego przygotowali uroczysty apel bożonarodzeniowy.

22 grudnia 2011 roku tuż po godzinie ósmej aula szkolna Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie rozbłysła kolorowymi światełkami. Na scenie obok żłóbka z dzieciątkiem, Maryi i Józefa stanęli uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego i klasy III Technikum Hotelarskiego. W przygotowanym przedstawieniu jasełkowym pt. „Żeby człowiek był człowiekiem" oddali treści religijne i obyczajowe, ukazujące kondycję współczesnego człowieka. Młodzież przez krótkie chwile wczuła się w sytuację ludzi chorych, samotnych, starych i nieszczęśliwych. Wigilia jest dniem szczególnym, ale dla ludzi odrzuconych i zapomnianych przez innych staje się udręką jeszcze większej samotności. Dlatego wtedy należy pamiętać o innych, aby i opuszczeni mogli cieszyć się z przyjścia na świat Zbawiciela.

Przekazywane treści były wzmacniane obrazami i przeplatane śpiewaniem kolęd.
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia w szkole przy ul. Witosa uświetnił zaproszony przez dyrekcję, grono pedagogiczne i uczniów ksiądz dr Marek Osmulski, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, który przed szesnastu laty uczył w naszej szkole religii. Życząc błogosławionych Świąt wskazał również na ważną rolę szkoły w życiu każdego ucznia – obecnego, ale i byłego, który etap nauki ma dawno za sobą, jednak z nostalgią wspomina szkolne życie.

Po apelu młodzież spotkała się z wychowawcami dzieląc się opłatkiem i spożywając przygotowane przez siebie dania wigilijne.
Warto wspomnieć, że w szkole przy ul. Witosa funkcjonuje wzorcowo wyposażona pracownia żywienia, gdzie uczniowie pod okiem nauczyciela sporządzają rozmaite potrawy.

 

 

 

 

 

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©