Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

Dnia 30 marca 2012 już po raz trzeci mury naszej szkoły odwiedził Honorowy Obywatel Miasta Chojnowa pan Dieter Schröder wraz z małżonką Giselą, która urodziła się w Chojnowie.

Wizyty państwa Schröder w naszym mieście sięgają 1989 r. Przyjeżdżają oni tu co roku odwiedzając szkoły i przyjaciół. Organizują wyjazdy dzieci i młodzieży do swojego miasta tj. Egelsbach, które jest miastem partnerskim Chojnowa.

W tym roku pan Schröder przedstawił uczniom prezentację na temat USA i Kanady pod tytułem "Od Nowego Jorku do wodospadu Niagara". W czasie prezentacji pokazał zrobione przez siebie zdjęcia z podróży do Ameryki w 2004 r i opowiadał o zwiedzonych miejscach, architekturze, zabytkach, kulturze i ciekawostkach z podróży. Wszystko oczywiście w języku niemieckim. Po prezentacji uczniowie zadali panu Schröder'owi kilka pytań dotyczących wyjadu i planów na kolejne wojaże, ale także jego życia. Na zakończenie uczniowie wręczyli państwu Schröder zrobione przez siebie kwiaty oraz zdjęcie klasowe.

Kolejna wizyta pana Schröder'a w Chojnowie zaplanowana jest na 25 maja 2012r. Pan Schröder odwiedzi wtedy naszą szkołe wraz z 16-osobową grupą Niemców - dawnych mieszkańców naszego miasta z rodzinami.

 

 

 

 

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©