PZS – MIEJSCE BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

Pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej wystartowała kampania „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu"! Inicjatorzy kampanii: Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego i Microsoft, zaprosili biblioteki publiczne w całej Polsce do podjęcia działań edukacyjnych na rzecz bezpiecznego używania Internetu.

                                  

Biblioteka szkolna przy ul. Wojska Polskiego przyłączyła się do akcji. Uczniowie szkoły wzięli udział w kursach e-learning bezpiecznego korzystania z Internetu: „W Sieci" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiające zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show. W roli prowadzącej program występuję piosenkarka Ewa Farna.

Kursy prezentują takie zagadnienia jak:

·     cyberprzemoc – jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,

·     kontakty online – jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,

·     ochrona prywatności – o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,

·     poszanowanie własności intelektualnej,

·     uzależnienie od Internetu.

Pani Renata Hermanowicz przeprowadziła kurs wśród 43 uczniów klas technicznych i zawodowych. Każdy kto ukończył taki kurs otrzymał pamiątkowy dyplom.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w spotkaniu z policjantami z wydziału ds. nieletnich i patologii z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

                

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©