Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie już ponad dwadzieścia lat jeżdżą z prezentami od św. Mikołaja do Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Mieszkańcami tego domu są chłopcy dotknięci ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami, często pozbawieni miłości rodzicielskiej. Zanim młodzież wyruszy ze swoją wizytą gromadzi środki, by móc przygotować paczki dla 60 młodych pensjonariuszy: sprzedaje własne wypieki, kwestuje, zbiera pluszowe maskotki, organizuje koncert charytatywny.

            6 grudnia wszyscy byli zwarci i gotowi. 60 paczek ze słodyczami spokojnie czekało w mikołajkowym worze,  tyleż samo maskotek oczekiwało na dziecinne dłonie.

Świątecznie opakowane paczki pełne były zabawek i odzieży. Czekały obiecane ciasta.

Nie dopisała jedynie aura. Wiał wiatr, łamał gałęzie, jezdnie były śliskie, droga niepewna.

Dyrekcja szkoły, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, zmuszona była przesunąć termin wyjazdu.

 

(szerokość: 482 / wysokość: 482)

         

   Honorowymi gośćmi Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zostali 10 grudnia o godzinie 10.00.  W stwierdzeniu tym nie ma żadnej przesady. Zastali oni szeroko otwarte drzwi, oczekujące wraz ze swymi opiekunami dzieci oraz pięknie ozdobione rysunkami miejsce dla Mikołaja. Młodzież przywitano piosenką i serdecznymi uściskami. Zrobiło się miło i radośnie.

Po krótkich przygotowaniach uczniowie przedstawili inscenizację. Opowiedzieli dzieciom bajkę o piesku Bojusiu, który dla ratowania swego przyjaciela Kicusia zapomniał o strachu. Kiedy Bojuś pochlipywał na wieść o chorobie przyjaciela, dzieci pocieszały go słowami: Nie płacz! Nie płacz już! Nie płacz - słychać było z różnych stron sali.  A potem wszedł św. Mikołaj, poruszenie i radość były wszechobecne. Wielu, mimo swojej nieśmiałości i lęków, wyciągało ręce, aby uścisnąć dłoń niezwykłej, oczekiwanej Osoby. Mikołaj rozdając paczki rozmawiał z dziećmi, brał je na kolana, przytulał, potem zwiedzał w ich towarzystwie pokoje i sale do zabaw.

Gospodynie Domu, Siostry Szkolne de Notre Dame, wszystkich ugościły, przekazały upominki  i życzenia świąteczne dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły.

To była dobra i niezapomniana wizyta. Często po pobycie w Świebodzicach, słychać  wypowiadane przez młodzież słowa: „W przyszłym roku, też tu przyjadę", „Tu są fajne dzieci", „Jak się cieszę, że tu byłam".(szerokość: 565 / wysokość: 791)

 

            Dla tych chłopców i dla tej młodzieży warto każdego roku podejmować trud organizacji „Mikołajek w Świebodzicach". W tym przypadku obdarowywani również obdarowują.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę osób, których serca wciąż są otwarte i skore do pomocy, nie ważny jest fakt, że Świebodzice są daleko od Chojnowa, gdyż tam są dzieci, które oczekują na nasz odruch miłości.  

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom i firmom, ale szczególnie gorąco chcemy podziękować: PPH „Dany", pani Małgorzacie Darmoros (sklep „Smyk"), Intermarche, panu Andrzejowi Kupczykowi, P.P.U.H. Jan Kryszczuk, Zakład Wyrobów Skórzanych „Kobo", pani Elżbiecie Gdula (Sklep Wielobranżowy), pani Kazimierze Babiarz, panu Andrzejowi Wróblowi i pani Ewie Chorap i wielu innym ofiarodawcom.

 

 

Kliknij w zdjęcie poniżej - zobaczysz galerię zdjęć(szerokość: 565 / wysokość: 403)

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©