Deng Deng po raz IV w Chojnowie (FOTO)


CHOJNÓW. Już po raz czwarty Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie był organizatorem międzyszkolnego konkursu językowego DENG DENG. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności z języka angielskiego oraz niemieckiego. W tym roku jak i również w latach poprzednich frekwencja dopisała. Do konkursu zgłosiły się szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne: Gimnazjum nr 2 oraz nr 1 w Chojnowie, Gimnazjum Samorządowe nr 4 oraz nr  2 w Bolesławcu, Gimnazjum nr 4 w Legnicy, Gimnazjum w Gromadce, Gimnazjum Dwujęzyczne w Złotoryi, Zespół Szkół  Zawodowych w Złotoryi, I liceum Ogólnokształcące w Legnicy, Gimnazjum w Zagrodnie oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.


Uczestnicy przystąpili to pisania testów, w których sprawdzane były ich umiejętności językowe. Na ogłoszenie wyników nie trzeba było długo czekać - odbyła się uroczysta gala, która była poprzedzona prezentacjami językowymi dla uczniów oraz nauczycieli, przedstawionymi przez lektorów PWSZ w Legnicy. Poza częścią konkursową na uczestników czekało wiele atrakcji. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Powiatowego Zespołu Szkoła w Chojnowie oraz PWSZ w Legnicy. Skorzystać z tego mogli przede wszystkim uczniowie gimnazjów oraz maturzyści, których niebawem czeka wybór nowej szkoły czy też kierunku studiów. Prezentacje językowe przygotowały również wydawnictwa Oxford oraz Person.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone laureatom przez panią Elżbietę Iwanicką - dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz panią Ewę Humenną i pana Mariusz Kowalczyka - dyrektorów PZS. Kolejną przygotowaną niespodzianką było wylosowanie 12 nagród pocieszenia wśród wszystkich uczestników oraz przyznanie nagród dla najlepszych uczniów PZS w języku angielskim oraz niemieckim.

- Moim zdaniem konkurs ten pozwala na rozwój wiedzy, sprawdzenie samego siebie - mówi Martyna Duda, maturzystka Powiatowego Zespołu Szkół. - Zarówno w tym roku jak i w latach ubiegłych organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Na pewno na długo zapadnie w mojej pamięci. Żałuję, że to był już mój ostatni start w tym konkursie.

Jak co roku, spotkanie zostało przygotowane na wysokim poziomie a całemu przedsięwzięciu towarzyszyła miła atmosfera. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!(szerokość: 565 / wysokość: 848)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 848)


(szerokość: 565 / wysokość: 376)


(szerokość: 565 / wysokość: 374)


(szerokość: 565 / wysokość: 353)


(szerokość: 565 / wysokość: 353)

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©