Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

                                     SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WROCŁAWIA

 

W sobotę, 24.11.2007 r., zebraliśmy się jak zwykle o 8.00 obok budynku należącego do Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, aby wyruszyć na „podbój" Wrocławia. Wszyscy uczestnicy przybyli na czas, więc poznawanie największego miasta naszego regionu rozpoczęliśmy zgodnie z planem.

Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym. Już na samym początku budynek Muzeum olśnił nas swoją wielkością i pięknem. Jednak, gdy weszliśmy do środka, naszym oczom ukazało się jego wnętrze, które zachwyciło nas jeszcze bardziej niż jego część otwarta. Wystawy stałe, które zobaczyliśmy to:

- sztuka śląska XII-XVI w.,

- sztuka śląska XVI-XIX w.,

- sztuka polska XVII-XIX w.

- polska sztuka współczesna,

- wystawa zmienna to: Fotografia – historia i sztuka.

Po długim, bardzo interesującym zwiedzaniu tego symbolu Wrocławia, udaliśmy się do Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Mimo iż budynek, w którym znajduje się muzeum jest niewielkich rozmiarów podziwianie jego eksponatów zajęło nam sporo czasu, było równie interesujące jak w Muzeum Narodowym.

Następnie poszliśmy do Starego Ratusza, aby gdzie mieści się Muzeum Miejskie Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy wystawy stałe.

Do domu wróciliśmy cali, zdrowi i... zmęczeni. Jednakże warto było się tak wysilić, aby poznać jedno z największych, a zarazem najpiękniejszych miast Polski – Wrocław.

                                              

                                                                                                     Uczennice klasy I ,,b" Sara i Agnieszka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©