Minionej soboty Ola Najda (kl. II Liceum Ogólnokształcącego) jako jedyna chojnowianka zaprezentowała się w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym na scenie legnickiego teatru dramatycznego. Podczas wielu godzin spędzonych tego dnia w progach „Modrzejewskiej” uczennica miała możliwość obejrzenia prezentacji scenicznych oraz recytatorskich swoich rówieśników, a także osób dorosłych. W zakulisowych rozmowach z uczestnikami konkursu wzbogaciła się o nowe spojrzenia na koncepcje interpretatorskie, co zapewne ułatwi jej przeszłą pracę nad tekstem i z tekstem literackim. Koronę tych doświadczeń stanowiły dla niej długie rozmowy z ekspertami pracującymi w jury konkursu, dzięki którym zbliżyła się do tajemnicy trudnej sztuki sugestywnej ekspresji. Życzymy Oli osiągnięcia wirtuozerii – statusu „in-out”
2016-04-25 17:08
W piątek, 22 kwietnia 2016 roku, w Gimnazjum nr 2, a wcześniej 18 marca w Gimnazjum nr 1 odbyły się Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Nie mogło na nich zabraknąć przedstawicieli Powiatowego Zespołu Szkół. Uczestnicy targów mieli okazję porozmawiać z uczniami Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Hotelarskiego, Technikum Mechanicznego, oraz Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a także zapoznać się z materiałami promocyjnymi placówek, na których przedstawiono urozmaiconą ofertę szkół. Powiatowy Zespół Szkół zaprezentował na Targach Edukacyjnych w Chojnowie bardzo zróżnicowaną ofertę edukacyjną, więc z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Sandra Olejnik
2016-04-23 16:25
Dziś w naszej szkole z okazji Dnia Patrona odbyła się uroczystość ku czci Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas I-II pod opieką profesor Agnieszki Robak przygotowali montaż słowno-muzyczny prezentujący sylwetkę geniusza z Torunia. Usłyszeliśmy również kilka ciekawostek z dziedziny astronomii – wiedzy nigdy nie za dużo! Na koniec, ku pamięci twórcy teorii heliocentrycznej, nauczycielom naszej szkoły zostały wręczone nagrody - „Koperniki”. Nauczyciele byli nagrodzeni w kategoriach: Ocean Spokoju, Do Rany Przyłóż, Szwajcarski Zegarek, Sokole Oko. Kolejną atrakcją dnia były wykłady przygotowane przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego, które rozpoczęły się prelekcją „Ignacy Domejko – wybitny geolog na obczyźnie”. Wszyscy uczestnicy zajęć, w tym uczniowie Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2, z zainteresowaniem słuchali wykładu dr. Wojciecha Drzewickiego i oglądali prezentowane przez niego fotosy. Po krótkiej przerwie powiało grozą. Rozpoczął się wykład dr. Roberta Niedźwieckiego „Rekiny. Środowisko życia i historia rozwoju”. Czy wiecie, że zęby rekinów ułożone są w grupowych rzędach (nawet 50) i odrastają im przez całe życie? Żarłacze mogą wymieniać w ciągu życia 35 000 zębów! „Geologia w kadrze, czyli obiekty geoturystyczne, jako sceneria filmów” wykład dr. Jolanty Muszer był szczególnie interesujący dla grupy licealistów z profilu dziennikarskiego. Poznali oni sposoby mistyfikacji planu filmowego, pozorującego konkretne plenery opisane w scenariuszu. Czy wiecie, że ostatnia ekranizacja powieści dla młodzieży Henryka Sienkiewicza w większości „afrykańskich ujęć” filmowana była w Polsce w okolicach Łeby i na Pustyni Błędowskiej? Oprócz zajęć wykładowych uczniowie liceum i gimnazjaliści mieli zajęcia praktyczne. Część z nich poznawała tajniki i techniki płukania złota, pod okiem i opieką naukową dr. hab. Antoniego Muszera. Inni młodzi przyrodnicy zapoznawali się z „Kolorowym światem minerałów pod mikroskopem”. Widoki były urzekające i jakby nie z tej ziemi. Niektórzy szczęściarze wypłukali w szkolnym parku drobinki złota (oczywiście ze sztucznego „złotonośnego” zbiornika), ale liczą się przecież technika i dobra zabawa. Mamy nadzieję, że takie spotkania odbędą się jeszcze wielokrotnie! Tak wiele się nauczyliśmy i zobaczyliśmy. Dziękujemy naszym uczonym Gościom i zapraszamy do chojnowskiego LO w przyszłym roku. Niech żyją „Koperniki”!
2016-04-22 10:35
W dniu 20 kwietnia o godz. 11.00 w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbyło się spotkanie uczniów z ks. Przemysławem Supersonem, koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w diecezji legnickiej. W skrócie przedstawiona została historia ŚDM, które zapoczątkował Jan Paweł II w 1985 r. Celem tych spotkań jest wskazanie młodym najważniejszych życiowych spraw, jakie stoją przed nimi. Przypomniane zostało hasło tegorocznych Dni: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostapią” . Ksiądz Przemysław podzielił się własnymi przeżyciami ze ŚDM w Rio de Janeiro w 2013 r. Zaprosił też wszystkich do uczestnictwa w tej wielkiej przygodzie, która będzie mieć miejsce w tym roku w Polsce, w Krakowie, w dniach od 26-31 lipca. Wszelkich potrzebnych informacji należy szukać na stronie: www.domusmariae.pl Planując wakacje, pomyśl, możę w tym roku Kraków – Światowe Dni Młodzieży!
2016-04-22 07:36
16 kwietnia 2016r., na poznańskim INEA Stadion sprawowana była Msza św. w ramach centralnych obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. Jak podają organizatorzy, w wydarzeniu wzięło udział 35 tys. osób. Eucharystii przewodniczył legat papieski kard. Pietro Parolin. Liturgię poprzedziło natomiast uwielbienie, podczas którego razem z uczestnikami jubileuszowego świętowania modlił się śpiewem utworzony specjalnie na tę okazję chór składający się z 1050 śpiewaków. – To nie tylko członkowie różnorodnych wspólnot i ruchów katolickich. Cieszy to, że przyjechały do Poznania również osoby indywidualne, które dowiedziały się o tym wydarzeniu z mediów. A do tego byli to ludzie z różnych zakątków kraju. Cieszy więc tak duże spektrum uczestniczących, także jeśli chodzi o wiek – zaznacza poznański biskup pomocniczy Damian Bryl, odpowiedzialny za przygotowania obchodów jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski w archidiecezji poznańskiej. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele obu chojnowskich parafii, a między nimi młodzież naszych szkół.
2016-04-18 17:51
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie
ul.Witosa 1
59-525 Chojnów