Kolejnym kierunkiem, który Wam proponujemy w roku 2014-2015 jest
Klasa Pożarniczo - Ratownicza.
Klasa o tym profilu działa pierwszy rok. Zawód strażaka jest bardzo interesujący. Wymaga przede wszystkim odwagi oraz chęci pomagania innym. Po ukończeniu właśnie tego kierunku o wiele łatwiej będzie Ci dostać się na studia związane ze strażą jak i ratownictwem medycznym.
Jesteś odważny, pragniesz poznać tajniki niesienia pomocy potrzebującym osobom, a także chcesz przeżyć niesamowite przygody ? Ta klasa jest stworzona wprost dla Ciebie ! :) Serdecznie zapraszamy ! :)
2014-03-23 15:32
Wyniki II edycji międzyszkolnego konkursu językowego z języka angielskiego i niemieckiego DENG DENG, przeprowadzonego dnia 20.03.2014
W konkursie z języka angielskiego laureatami są:
I miejsce Adam Biliński uczeń klasy III B LO w Chojnowie
II miejsce Joanna Sikora uczennica klasy III A LO w Chojnowie
III miejsce Karol Wojtan uczeń klasy III B LO w Chojnowie
......
2014-03-21 07:30
Wczoraj klasy IIa i IIIa LO uczestniczyły w lekcjach muzealnych. Uczniowie uzupełniali wiedzę polonistyczną nt. realizmu w sztuce XIX wieku oraz zagadnień sztuki wieku XX.
Lekcje odbyły się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Młodzież odwiedziła także Muzeum Współczesne we Wrocławiu. Tu licealiści obejrzeli wystawy czasowe, prezentujące sposób funkcjonowania żywotnych problemów życia społecznego w sztuce (m.in. ekspozycję „Domy srebrne jak namioty”). W interaktywnej tubie uczniowie pracowali twórczo pod kierunkiem instruktorów.
Pracowity dzień zwieńczyła wizyta w Teatrze Współczesnym i uzupełniły wrażenia doznane podczas oglądania spektaklu „Życie snem”.
2014-03-20 17:53
Dnia 13.03.2014 uczniowie liceum ogólnokształcącego i technikum wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe.
W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 24 uczniów. Konkurs miał formę internetowego testu z języka angielskiego lub niemieckiego, na podstawie którego wyłoniono najlepszych uczniów do półfinałów regionalnych.
Do półfinałów, rozgrywanych 25.03.2014 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Język angielski:
Adam Berkowski – kl. II a LO
Adam Biliński – kl. III b LO
Szymon Borys – kl. III a LO
Język niemiecki:
Szymon Homętowski – kl. III b LO
Martyna Duda – kl. II TE
Anna Gerke – kl. I LO
Życzymy powodzenia w półfinałach!
2014-03-17 12:09
Pierwszym prezentowanym przez nas kierunkiem jest Technik Organizacji Reklamy. Jest to nowość w naszej szkole.
Technik organizacji reklamy to bardzo interesujący zawód, posiadający ogromne szanse na szybki rozwój w krótkim czasie. Jest to szerokoprofilowy kierunek, który łączy wiedzę z kilku zakresów, a mianowicie wiedzę ekonomiczną, plastyczną, organizacyjną i przede wszystkim informatyczną. Ukończenie tego kierunku umożliwi absolwentom pracę w środowisku szeroko rozumianej reklamy, która jak wiadomo jest jakże istotnym elementem gospodarki rynkowej...w końcu
REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU
2014-03-15 10:12
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie
ul.Witosa 1
59-525 Chojnów