Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

PWSZ w Legnicy

Oferta kształceniowa

2021-06-16 08:35

PZS - dzieje się....

olejne próbne egzaminy już za nami. Klasy drugie Technikum żywienia i usług gastronomicznych jak zawsze zwarte i gotowe do działania. Najpierw część teoretyczna, a potem tak lubiana praktyka. Tym razem zaserwowano: kotleciki mięsno - warzywne z sosem pomidorowym i kompotem jabłkowym oraz pierogi z dipem jogurtowo- ogórkowym i kisielem kakaowym. Było smacznie i pracowicie, ale wysiłek nie poszedł na marne.

2021-06-11 14:07

Dzień Dziecka w 1 TL

1 czerwca - jeden z najfajniejszych dni w roku😉 Klasa I Technikum logistycznego spędziła go na świeżym powietrzu przypominając sobie czym jest wspólne spędzanie czasu 😍 Mamy nadzieję na więcej takich dni 😎😎😎😁😁

2021-06-01 20:22

Uczenie jest niekończącą się podróżą Donna Bulger

30 kwietnia 2021 roku pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. W związku z obecnym stanem epidemii w kraju, w tym roku szkolnym odbyły się trzy spotkania maturzystów (3LO - aula ul. Poźniaków, 4 TMS - świetlica ul. Wojska Polskiego, 4TEH oraz 4TŻ-aula ul. Witosa), na których zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły. Swoją obecnością oprócz nielicznych nauczycieli i Dyrekcji, zaszczycił maturzystów, starosta legnicki Adam Babuśka, który wręczył nagrody starosty za wyróżniające wyniki w nauce. Czterech uczniów odebrało nagrodę osobiście natomiast dwóm absolwentom, którym kwarantanna uniemożliwiła osobiste odebranie nagród, starosta wręczył online. Pani dyrektor Ewa Humenna obdarowała absolwentów nagrodami dyrektora za bardzo dobre wyniki w nauce a wraz z wychowawcami przekazała nagrody książkowe nie tylko za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, ale również za wyróżniającą frekwencję oraz działalność społeczną na rzecz klasy, szkoły i społeczności lokalnej, a także świadectwa z czerwonym paskiem i listy gratulacyjne dla Rodziców. Reprezentantka absolwentów Magdalena Chadała w krótkich słowach podziękowała Dyrekcji, Wychowawcom oraz Nauczycielom za trudną pracę i włożone w nią serce i życzyła dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wiele radości i pociechy z uczniów. Natomiast reprezentantki młodszych roczników: Olimpia Semieńczuk i Aleksandra Wieleżew podziękowały za chwile spędzone razem w murach szkoły i przekonaniem, że gdziekolwiek rzuci ich los, będą godnie reprezentować PZS. Starszym koleżankom i kolegom życzyły powodzenia i szczęścia w dalszej drodze i zaprosiły do wysłuchania muzycznego upominku: piosenki absolwenta. Życzymy wszystkim maturzystom połamania pióra i trafienia w wymarzone tematy oraz zagadnienia . Powodzenia!!!

2021-05-04 15:28

Nowości w bibliotekach szkolnych

Zakupiliśmy nowe książki do bibliotek szkolnych ( przy ul. Witosa i Wojska Polskiego). Tym razem księgozbiór powiększył się o materiały dotyczące Orląt Lwowskich, poradniki dla młodzieży – „Szkoła bohaterek i bohaterów” , „Egzaminy bez spiny”, „Kto zabrał mój ser?”, „6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz”, powieści i biografie. Orlęta Lwowskie Film: „Semper Fidelis: ta krew To za nasz Lwów” Książki: Myślińska A. „Obrona Lwowa w malarstwie Polskim 1918 -1939” Roszkowski W. „Orlęta Lwowskie” Adamówna W. „Gdy zabrzmiał złoty róg…” Nicieja S. „Lwowskie Orlęta. Czyn i legenda” Zakrzewska H. „Dzieci Lwowa” Tymiński H. „Lwowski Ptak” Markowski D. „Dwa Powstania. Bitwa o Lwów 1918” Turek M. „Orlęta – Straceńcy. Lwów 1918 (komiks) Lipiński W. „Wśród Lwowskich Orląt” Powieści, biografie, poradniki Wolt A. – „100 godzin nocy” Moccia F. „Trzy razy ty” Witkiewicz M. „Cymanowski Młyn” Lippicitt R. „Trzy kroki od siebie” Grabowska A. „Uczniowie Hipokratesa. Doktor Bogumił” T. 1 Grabowska A. „Lot nisko nad ziemią” Nosowska K. „Powrót z Bambuko” Turowska Z. „osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet” Orwell G. „Rok 1984” powieść graficzna Jensen L. „Trzecia siostra” Hannah K. „Firefly Lane” Jurga P. „Matrioszka” Rooney S. „Rozmowy z przyjaciółmi” Knedler M. „Nikt ci nie uwierzy” Ryrych K. „Hodowla” Ryrych K. „Pas startowy” Yalom I.D. „Istoty ulotne. Opowieści terapeutyczne” Spencer J. „Kto zabrał mój ser” Roszkowski W. „Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji. Byczkowska-Nowak M. „Którędy na wolność? Historia pierwszej dziewczyny, która uciekła z Auschwitz” Sean C. „6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz” Staroń P. „Szkoła bohaterów i bohaterek czyli jak radzić sobie z życiem” Zubrzycka E. „Egzaminy bez spiny” Meyer M „Winter” t.4 Link Charlotte t. 1 „Czas burz”. t .2 “Dziki łubin” t.3 “Niespokojne niebo” Harrow A. „Dziesięć tysięcy drzwi” „Siedem odcieni miłości”

2021-03-16 21:15

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©