Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

W Świebodzicach

Dnia 05.12 .2023 r. już 29. raz uczniowie oraz nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, wraz z dyrektorem - Panem Andrzejem Borkowskim, z okazji Mikołajek odwiedzili dzieci dotknięte licznymi niepełnosprawnościami, aby wlać w ich serca radość, a każdemu z osobna wręczyć prezent. Wspólnie pośpiewaliśmy kolędy oraz przygotowaliśmy spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wcześniej jednak zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach, dzięki szczerym sercom chojnowskich darczyńców - firm, właścicielom zakładów oraz osobom prywatnym. Bez pomocy tych ludzi o wielkich sercach, nie moglibyśmy tak uszczęśliwić podopiecznych Domu Pomocy. Młodzież miała możliwość okazania dobroci, obserwowania bezinteresownej pomocy sióstr zakonnych i ich ogromnej empatii. To doświadczenie wzbogaciło nasze wnętrza i wprowadziło w nastrój świątecznego ducha pomocy i dobroci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu własnym, a przede wszystkim Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame!!!

2023-12-07 13:30

Jestem jaka jestem

„Jestem jaka jestem” spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej 29 listopada, w auli przy ulicy Poźniaków mieliśmy sposobność uczestniczyć w „Wieczorze z poezją Wisławy Szymborskiej". Wieczornica miała charakter charytatywny. Dochód ze sprzedanych ciast przeznaczony będzie na pomoc dla DANIELI, naszej absolwentki i jednocześnie córki pracownicy naszej Szkoły. Pani Daniela uległa tragicznemu wypadkowi. To był moment i wszystko w jej życiu się zmieniło. Aby powrócić do sprawności musi podjąć walkę, długą, uciążliwą i kosztowną. Oby nie zabrakło jej sił i nadziei. Chcieliśmy dołożyć naszą, małą cegiełkę do jej potrzeb. Frekwencja dopisała, ciasta smakowały. Uczniowie, którzy prowadzili to spotkanie, czytali wiersze noblistki i swoje własne, śpiewali piosenki, obsługiwali mikrofony i światła; również spisali się bardzo dobrze. Należą im się gorące podziękowania. Trudne doświadczenie pani Danieli stanowi też naukę dla nas: żyjmy uważnie, cieszmy się każdym dniem, ale pamiętajmy też o tych, którzy oczekują naszego wsparcia, czasu, życzliwości. Jesteśmy sobie potrzebni.

2023-11-30 12:03

I Bieg Orląt Lwowskich

I Bieg Orląt Lwowskich

2023-11-22 15:04

Słowa ojczyzny pełne…

Czytanie tekstów patriotycznych w czasie Tygodnia Patriotyzmu w PZS w Chojnowie, należy już do tradycji. 8 listopada o godzinie 12 rozległy się „słowa ojczyzny pełne”. Czytaliśmy w klasach, na warsztatach szkolnych oraz świetlicy szkolnej przy ul. Wojska Polskiego. Bohaterem tegorocznych obchodów był rotmistrz Witold Pilecki, człowiek, który w czasie II wojny światowej przedostał się na ochotnika do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, aby zorganizować tam podziemie i wyzwolić obóz. Po wojnie nie zaprzestał walki o wolną Ojczyznę. Wtrącony do więzienia, był w potworny sposób torturowany ,a na koniec zabity strzałem w tył głowy. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Chojnów. O tej samej porze nasi uczniowie odwiedzili dzieci w przedszkolach. Młodzież ze szkoły przy ul. Witosa odwiedziła Ochronkę Sióstr Służebniczek, LO –Przedszkole nr 3 przy ul. Krasickiego, natomiast młodzież ze szkoły przy ul. Wojska Polskiego odwiedziła Przedszkole nr 1 w Chojnowie. Dzieci wysłuchały listu od Zosi Pileckiej- córki rotmistrza Pileckiego. Zosia przybliżyła sylwetkę swojego taty, pisała jaki był dobrym człowiekiem i wspaniałym ojcem. Dzieci zaśpiewały również jedną zwrotkę hymnu Polski, a na pamiątkę wspólnego świętowania otrzymały naklejki z Tygodnia Patriotyzmu.

2023-11-14 13:04

III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

III Konkursem Pieśni i Piosenki Patriotycznej w dniu 7 listopada 2023r rozpoczął się drugi dzień obchodów Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. Poprzez melodię i patriotyczne teksty, pieśni patriotyczne przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością lub członkiem rodziny, który walczył w wojnie. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: A - uczniowie szkół podstawowych oraz B - uczniowie PZS. W konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe: • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie • SP im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach • Szkoła Podstawowa w im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłkowicach • Szkoła Podstawowa w Starym Łomie • Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach; • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitkach Grand Prix zdobyła Aleksandra Wieleżew z klasy V TŻ z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Ola przedstawiła interpretację wiersza Adama Asnyka do muzyki Zbigniewa Praisnera „Miejcie nadzieję”. I miejsce wyśpiewała Julia Litwin z klasy II TŻ, II miejsce Piotr Suchecki z klasy IV LO i III miejsce Olimpia Semieńczuk z klasy V TŻ. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, opiekunom oraz Dyrektorom Szkół za udział w III Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych w naszej szkole. Konkurs przygotowała i prowadziła klasa II TLE pod kierunkiem Wychowawcy Doroty Dreger. Wyniki III Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych w PZS: Kategoria A - Szkoły Podstawowe Julia Wilk, Hania Rombalska - SP Rokitki Konstancja Czubak - ZSP Miłkowice Milena Sobota - SP Bieniowice Nagroda Specjalna Pani Dyrektor MOKSiR w Chojnowie Pauliny Wrzeszcz Zofia Urszulak i Hanna Szczoczarz - SP Stary Łom Kategoria B - PZS GRAND PRIX - ALEKSANDRA WIELEŻEW kl. V TŻ Julia Litwin - kl. II TŻ Piotr Suchecki - IV LO Olimpia Semieńczuk - kl. V TŻ Nagroda Specjalna Pani Dyrektor GOKiS w Miłkowicach Anny Graf Aleksandra Wieleżew i Piotr Suchecki Nagroda Dyrektora Szkoły - Piotr Suchecki Laureaci z poszczególnych kategorii wystąpią dziś na OGNISKU PATRIOTYZMU.

2023-11-08 12:31

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©