Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Olimpiada PZS 2023

Za nami 7 Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkol w Chojnowie. Wystartowało 76 zawodników w 4 dyscyplinach, osobno chłopcy i dziewczęta. Odbyły się biegi krótkie na 100m, długie na 600m i 400m, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Nikola Grzyb ustanowiła nowy rekord Szkoły w biegu na 100m a Dominika Potoczna pobiła dotychczasowy rekord Szkoły w skoku w dal. Bardzo nas to cieszy

2023-06-03 19:01

W Muzeum Gross Rosen

Dnia 25.05 2023 roku grupa humanistyczna- 3Lo wybrała się na wycieczkę do Muzeum Gross Rosen. Na początku mogliśmy oglądnąć 30 minutowy filmik dotyczący życia przebywających tam więźniów oraz zobaczyć, jak wyglądały początki powstawania obozu koncentracyjnego. Następnie Pani przewodnik oprowadziła nas po całym obiekcie dokładnie opowiadając o życiu i funkcjonowaniu w Gross Rosen. Na samym końcu naszej podróży odbyły się warsztaty: pt.,, Chcieliśmy żyć inaczej". Podczas nich poznaliśmy historię czterech więźniów Gross Rossen oraz ich późniejsze życie po wyzwoleniu z obozu. Mieliśmy również okazję na podstawie listów bądź akt byłych więźniów uzupełnić ich dokumentację. Było to bardzo poruszające, lecz zarazem pouczające doświadczenie, które na pewno na długo zapamiętamy.

2023-05-26 09:33

Alleluja

„Alleluja!” 5 kwietnia uczniowie Technikum przy ulicy Witosa i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego, wraz z nauczycielami, wzięli udział w spotkaniu z literaturą o tematyce wielkanocnej. Zebrani wysłuchały fragmentów „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego. Do Jerozolimy za czasów Jezusa, do atmosfery strachu po Jego śmierci i radości po spotkaniu Zmartwychwstałego przenieśli nas lektorzy: Magdalena Gołąb, Agnieszka Łanicka, Natalia Fijał, Yelizaveta Yermolenko i Maciej Chadała. Nad prezentacją czuwała Agata Pikur. Katarzyna Łajus przekazała wszystkim życzenia świąteczne. Po spotkaniu, w atmosferze radości były uściski, wspólne zdjęcia, na które załapała się także pani Joanna Więcław opiekun Samorządu Uczniowskiego przy ul. Witosa oraz śmigus dyngus. Było mokro i wesoło.

2023-04-14 22:34

Drzwi otwarte w Collegium Witelona

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4b i 4a Liceum, wzięli udział w Drzwiach Otwartych uczelni Collegium Witelona. Mogliśmy wziąć udział w różnych warsztatach, uczniowie odwiedzili pracownie pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, zobaczyli jak działa drukarka 3D, wysłuchali ciekawych wykładów oraz mieli spotkanie z kulturą Japońską i wiele innych...

2023-04-14 14:52

Z wizytą u DAFa

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie złożyli wizytę w ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – Iłowa. Jest to autoryzowany serwis renomowanej marki DAF. Podczas wizyty przyszli mechanicy samochodowi z klasy pierwszej technikum oraz drugiej „branżówki” zapoznali się ze specyfiką pracy tak dużego warsztatu. Wędrówka rozpoczęła się od recepcji, następnie poprzez magazyn, halę napraw, a finał znalazła na lakierni. Uczniowie mieli także możliwość poszerzyć swoją widzę na temat nowoczesnej motoryzacji samochodów ciężarowych. Aby nie opaść z sił organizatorzy zadbali również o poczęstunek i jak na młodzież przystało przyjęli uczestników pizzą. Być może wśród uczestników są już przyszli pracownicy serwisu. 12 kwietnia 2023r.

2023-04-13 17:36

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©