Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

X Ognisko Patriotyczne

PZS

2021-11-10 14:52

SŁOWA OJCZYZNY PEŁNE

8.listopada 2021 roku to pierwszy dzień Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie .Obchody Tygodnia Patriotyzmu to już tradycja w naszej szkole. W tym roku rozpoczęliśmy go czytaniem tekstów patriotycznych „Słowa Ojczyzny pełne”. Uczniowie szkół średnich , wysłuchali utworów, których głównym motywem jest ojczyzna, a ich autorzy zostali uznani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za patronów roku 2021. Jednym z nich jest Cyprian Kamil Norwid. W wierszu „Ojczyzna”, przedstawił ojczyznę jako matkę. Poeta uważał, że tak jak nikt nie jest w stanie zabrać matce dziecka, które rosnąc, staje się coraz bardziej przywiązane do rodzicielki, tak nikt nie zna sposobu na odebranie państwu obywateli – patriotów. Patronem roku 2021 został również Tadeusz Różewicz. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin poety. Uczniowie szkół średnich i szkoły podstawowej zapoznali się z jego wierszem pt. „Oblicze ojczyzny”. W dzieciństwie całą ojczyzną jest dom rodzinny. Ojczyzna w oczach dziecka jest radosna, pachnąca i bliska. Dopiero później pojawiają się obowiązki i coraz trudniejsze skojarzenia. Dla ojczyzny trzeba się uczyć i pracować, dla ojczyzny trzeba brać udział w wyborach i współuczestniczyć w polityce. A czasem trzeba nawet podjąć walkę o nią. Utwory Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza zostały wysłuchane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie o godzinie 12.00. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również szkoły podstawowe na terenie miasta Chojnowa. O tej samej porze nasi uczniowie odwiedzili dzieci w przedszkolach. Młodzież ze szkoły przy ulicy Wojska Polskiego odwiedziła Przedszkole Nr 1 w Chojnowie, LO –Żłobek przy ul. Sikorskiego, natomiast uczniowie ze szkoły przy ul. Witosa Ochronkę Sióstr Służebniczek. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wysłuchały piosenki Jerzego Kobylińskiego o młodym patriocie, wspólnie uczyły się wiersza ” Katechizm polskiego dziecka”, a na zakończenie zaśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu Polski. Na pamiątkę wspólnego świętowania, otrzymały naklejki z Tygodnia Patriotyzmu.

2021-11-08 13:46

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

27 i 28 października 2021 roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jak co roku, odbyły się w bibliotece szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego spotkania z klasami pierwszymi oraz II klasą Technikum Żywienia. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2021 roku brzmi: „Baśnie i legendy z całego świata”. Na zajęciach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Czy warto czytać?” W związku z tym, że nasza szkoła przyjęła imię Orląt Lwowskich uczniowie zapoznali się z książkami na temat obrony Lwowa, jakie są na stanie biblioteki szkolnej. Czas jaki nam pozostał do końca lekcji wykorzystaliśmy na przeczytanie fragmentu książki pt. ”Lwowski ptak” Piotra Tymińskiego. Książka opowiada o obronie Lwowa widzianej oczami piętnastoletniej Tońki. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze przy płonących świecach i herbatce.

2021-11-08 12:48

X Tydzień Patriotyzmu

8 - 11 listopada

2021-11-08 10:30

OWIUR W KLASACH TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Klasy III i IV TŻ i UG wzięły udział w eliminacjach szkolnych XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Blok: Gastronomia. Po części pisemnej w postaci testu nastąpiła część praktyczna, do której zakwalifikowało się pięć uczennic. Wszyscy finaliści etapu szkolnego wytrwale i z pełnym profesjonalizmem walczyli o przejście do następnego etapu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2021-11-03 15:00

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©