Aktualności

Szlakiem Epok Literackich
27 lutego 2015 roku w auli szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ulicy Witosa odbył się finał konkursu wiedzy o literaturze współczesnej oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów towarzyszących – literackiego i plastycznego w ramach programu „Szlakiem epok literackich”. Spotkanie ze współczesnością było dziesiątym - ostatnim przystankiem na naszym szlaku po epokach pod hasłem „Nie pytaj komu bije dzwon, bije on tobie” Po raz pierwszy spotkaliśmy się13 lutego 2006 roku podczas finału konkursu wiedzy o antyku pod hasłem „Antiquus”.
data publikacji: 2015-03-02 22:30
 
Klasy I i II LO w Jednostce Straży Pożarnej w Złotoryi.
1 lutego 2015 r. klasy I i II chojnowskiego liceum o profilu pożarniczo-ratowniczym udały się z wizytą do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi. Celem wizyty było bliższe przyjrzenie się codziennej pracy jednostki, poznanie sprzętu i specyfiki zawodu strażaka. Na początku spotkania zastępca dowódcy JRG w Złotoryi, mł. kpt. inż. pan Piotr Dąbrowa, zabrał nas do sali multimedialnej, gdzie obejrzeliśmy prezentacje dotyczącą najważniejszych działań ratowniczo- gaśniczych prowadzonych przez jednostkę. Pokazał nam również niezwykłe i niecodzienne wydarzenia, do których wzywani byli strażacy. Następnie przeszliśmy do centrum kierowania jednostki. Pełniący służbę dowódca zmiany uzmysłowił nam, jak bardzo istotna i niezwykle odpowiedzialna jest praca dyspozytora. Kolejnym punktem wizyty był niezwykły pokaz. Pokazano nam sposób poruszania się po zadymionym pomieszczeniu (specjalnie dla nas przygotowano sztucznie zadymioną salę). Potem udaliśmy się do garażu, gdzie zostaliśmy powiedzieli na trzy grupy. Każdej grupie został przydzielony strażak, który zapoznał nas z charakterystyką i wyposażeniem pojazdów. Kończącym a zarazem bardzo ciekawym dla nas punktem wycieczki był pokaz działania piany gaśniczej. Wyjazd był zgodny z naszymi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Mieliśmy możliwość poznania pracy strażaka ‘od kuchni’. Wycieczka była tym bardziej zajmująca, że zawód strażaka jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, ale i odpowiedzialnych zawodów.
data publikacji: 2015-02-20 21:27
 
"Nie pytaj, komu bije dzwon- bije on tobie".
W dniu 16.02.2015 roku o godz. 11.00 w świetlicy przy ul. Wojska Polskiego odbyły się eliminacje konkursu wiedzy o współczesności "Nie pytaj, komu bije dzwon- bije on tobie". Była to już dziesiąta ,ostatnia edycja konkursu „ Szlakiem Epok Literackich". Eliminacje przebiegały w formie pisemnej i wzięło w nich udział 15 drużyn. Do finału zakwalifikowały się następujące drużyny:
data publikacji: 2015-02-17 18:27
 
XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski – „PEGAZIK”
Starostwo Powiatowe w Legnicy i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w eliminacjach powiatowych do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – „PEGAZIK”. Eliminacje powiatowe odbędą się 11 marca 2015 roku, o godzinie 10.00 w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Witosa 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkół podstawowych oraz klasy I – III gimnazjum.
data publikacji: 2015-02-12 10:15
 
Mądrzej, czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki
W dniu dzisiejszym w Bolesławieckim Domu Kultury odbyła się konferencja "Mądrzej, czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki". Konferencja ta została zorganizowana została przez Zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na konferencji nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego powołującego Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU” oraz wręczono specjalne wyróżnienia Ministerstwa Gospodarki dla dolnośląskich przedsiębiorstw i szkół, za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego.

W uroczystości wzięli udział m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej oraz Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz w Ministerstwie Gospodarki. Obecni byli również: Dolnośląski Kurator Oświaty pani Beata Pawłowicz oraz prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej - pan Zbigniew Ładziński. Wszyscy wymienieni obecni na zdjęciu z dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół - panem Mariuszem Kowalczykiem.

data publikacji: 2015-02-09 17:37
 
<< nowsze | 112  | 113  | 114  | 115  | 116 | 117  | 118  | 119  | 120  | 121  | 122  | starsze >>

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©