Aktualności

O Niepodległej - w poezji
W południe, 14 listopada 2014, we wszystkich salach lekcyjnych Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zabrzmiały trzy dzwonki. Ten wyczekiwany sygnał oznaczał, że rozpoczęło się czytanie utworów o treści patriotycznej. Uroczystość odbyła się w ramach obchodzonego w PZS Tygodnia Patriotyzmu i objęła także wszystkie chojnowskie szkoły i przedszkola. Była to okazja do przypomnienia wydarzeń historycznych, bo przecież niedawno, 11 listopada, obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
data publikacji: 2014-11-15 09:49
 
Ognisko Patriotyzmu w PZS
Przekazuj wszystko, nie zapomnij

O miejscu, które wciąż Twym domem

I nie ulegaj, się nie ugnij

Przed kłamstwem, wzgardą i zaborem.

Tego wieczoru - 13 listopada 2014 roku – padło wiele podobnych słów. O ojczyźnie, historii, pamięci… O godz.17.00 w ogrodzie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ulicy Poźniaków już po raz czwarty zapłonęło Ognisko Patriotyzmu, organizowane w ramach Tygodnia Patriotyzmu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Kuratorium, powiatowych i miejskich władz samorządowych, jednostek pożarniczych, dyrektorzy i nauczyciele chojnowskich placówek edukacyjnych i kulturalnych, Kościoła, a także sponsorzy i lokalne media. Licznie przybyli rodzice, nauczyciele i uczniowie PZS.

data publikacji: 2014-11-13 22:23
 
Przeżywamy Tydzień Patriotyzmu…
Dziś w auli Szkoły przy ulicy Poźniaków doświadczyliśmy wielu wzruszeń…

Niezwykle podniosłą atmosferę spotkania ku czci narodowego święta odzyskania niepodległości stworzyła grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół pod opieką nauczycielek historii i WOS, tj. Pani prof. Agnieszki Robak oraz Pani prof. Agnieszki Rybczyńskiej.

Zgromadzeni obejrzeli udramatyzowane widowisko muzyczno-poetyckie, oprawione symboliką światła (przy zaciemnionej scenie i widowni). Uczniowie deklamowali wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewali pieśni i piosenki wojenne, wcielali się w alegoryczne postaci z porządków: dobra i zła, życia i śmierci, krzywdy i sprawiedliwości. Sugestywnie odegrana została m.in. scena przesłuchania więźnia - figury wszystkich prześladowanych w imię Wolnej i Niepodległej. Pięknym symbolem hołdu i wdzięczności, wszystkim zasłużonym dla wolnej Polski, były również świeże kwiaty - czerwone oraz białe róże, które rozkwitły z pąków dzięki magicznym słowom żołnierskiej pieśni.

Widzowie w skupieniu obejrzeli program, który tak przez młodzież, jak grono profesorskie oceniony został jako godny uwagi i pozwalający na pogłębioną refleksję dzięki jego niewątpliwym walorom estetycznym. Opinie uczniów, którzy opuszczali aulę po spektaklu, były zgodne: „warto było zobaczyć, pomyśleć, zapamiętamy na długo”.

data publikacji: 2014-11-12 23:27
 
Tydzień Patriotyzmu
Tegoroczne obchody Tygodnia Patriotyzmu rozpoczną się uroczystym apelem z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się 12 listopada w auli szkoły przy ul. Poźniaków o godzinie 11.00. W czwartek przy ul. Poźniaków od godziny 17.00 odbędzie się Ognisko Patriotyzmu „Niech się niosą pieśń i słowo”. . Piątek to czytanie utworów o treści patriotycznej w chojnowskich szkołach i przedszkolach. Tydzień Patriotyczny zakończy się w sobotę 15 listopada Turniejem Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi.
data publikacji: 2014-11-09 11:02
 
Październik- Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień , od 2008 r. ­ cały październik. W tym roku inspiracją do działań ukazujących rolę bibliotek szkolnych w życiu zkoły było hasło współczesnego włoskiego pisarza i filozofa Umberto Eco „Kto czyta książki,ten żyje podwójnie”. Mając na uwadze dane mówiące , że 61 % Polaków w ubiegłym roku nie przeczytało ani jednej książki nasze działania skierowane do uczniów pokazywały ważność i rangę czytania w życiu każdego człowieka. Warto czytać, bo:
data publikacji: 2014-11-05 15:59
 
<< nowsze | 116  | 117  | 118  | 119  | 120 | 121  | 122  | 123  | 124  | 125  | 126  | starsze >>

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©