Aktualności

Powtórka z Tuwima
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w szkole przy ul. Wojska Polskiego odbyło się dzisiaj spotkanie poświęcone Julianowi Tuwimowi z okazji roku poety pod tytułem "Powtórka z Tuwima"
data publikacji: 2013-10-25 19:05
 
Poeci są wśród nas
22 października 2013 roku klasa Ia (grupa dziennikarska) pod opieką pani Moniki Pacaniuk udała się do szkoły przy ulicy Witosa na spotkanie z poetką, pisarką - panią Małgorzatą Krzywdą, która odwiedziła nas w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (tegoroczne hasło Biblioteki Szkolne -Bramy do Życia). Spotkanie to doszło do skutku dzięki zaangażowaniu naszych szkolnych pań bibliotekarek – pani Lucyny Olszewskiej, pani Jadwigi Matys oraz pani Renaty Hermanowicz.
data publikacji: 2013-10-25 00:42
 
Konkurs Technik Absolwent 2013
W dniu 22 października w ośrodku zamiejscowym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy ogłoszono wyniki I etapu konkursu TECHNIK ABSOLWENT 2013 zorganizowanego przez oddział SIMP w Legnicy. Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie. Istotą organizowanego konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się tegoroczni absolwenci Technikum Mechanicznego z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: Aleksander Ostropolski, Piotr Bajek, Adam Wądzyński i Mariusz Zielonka. Fotorelacja z uroczystej gali w galerii na stronie internetowej PZS
data publikacji: 2013-10-22 16:49
 
Dzień Edukacji Narodowej w PZS
11 października 2013r. w auli szkolnej przy ulicy Witosa odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowany przez uczniów klas technicznych i zawodowych pod kierunkiem pani Elżbiety Górniak.

Prowadzący uroczystość Tomasz Malinowski wraz z Izabelą Miłuch rozpoczęli apel od krótkiego przybliżenia historii edukacji w Polsce. Następnym punktem przedstawienia było odczytanie listów z podziękowaniami dla nauczycieli, a także wręczenie każdemu z nich symbolicznego kwiatka oraz złożenie życzeń. Następnie uczniowie: Kacper Kondziołka, Michał Pachura, Marcin Świątek, Damian Młyńczak , Izabela Bielecka i Damian Wdowiński odegrali humorystyczną scenkę z życia szkoły.

Kolejną atrakcją był popisy wokalne uczennic Powiatowego Zespołu Szkół. Na koniec wysłuchaliśmy krótkiego koncertu zespołu Rok Starsi . Wykonali oni utwory z repertuaru zespołu Enej. Głos zabrał także dyrektor szkoły, pan Mariusz Kowalczyk, który z okazji tego święta złożył najserdeczniejsze życzenia, skierowane w stronę uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników PZS.

Uczniowie za przygotowanie apelu zostali nagrodzenia brawami oraz słowami uznania, podziękowania należą sie także pani Elżbiecie Górniak za nadzór artystyczny całego przedsięwzięcia.
Natalia, Dominika

data publikacji: 2013-10-18 10:01
 
Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
W dniu 17.10.2013 w auli na ulicy Poźniaków odbyła się kolejna konferencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Do MSWD z miasta Chojnowa wybrani zostali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Są nimi:Magda Lisik i Tomasz Biernacki. Gratulujemy!
data publikacji: 2013-10-17 15:49
 
<< nowsze | 131  | 132  | 133  | 134  | 135 | 136  | 137  | 138  | 139  | 140  | starsze >>

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©