Aktualności

Na Jasnej Górze
Maturzyści z Diecezji Legnickiej zdobyli Jasną Górę. Blisko 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych spotkało się w Częstochowie na dorocznej pielgrzymce maturzystów. Przyjechali uczniowie m.in. z Chojnowa, Legnicy, Bolesławca, Jawora, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Lubania, Złotoryi i Zgorzelca. Wraz z nimi do Częstochowy przyjechało ponad 60 księży, katecheci oraz nauczyciele i wychowawcy. W kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył biskup senior Stefan Cichy. Maturzyści, jak sami podkreślają przyjechali, by w duchowej stolicy Polski zawierzyć swoje intencje, a szczególnie modlić się za pomyślnie zdaną maturę i dostanie się na wymarzone studia. Wielu młodych ludzi, dzięki pielgrzymce maturzystów, po raz pierwszy w życiu zawitało na Jasną Górę. Pielgrzymka maturzystów diecezji legnickiej rozpoczęła się spotkaniem w Bazylice Jasnogórskiej wspólnym śpiewem z zespołem “Semen” z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Później uczniowie mieli okazję wysłuchać konferencji na temat: Po co Kościół w życiu?, którą wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak z archidiecezji krakowskiej, pracownik naukowy Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy świętej była okazja do indywidualnego lub grupowego zwiedzania Jasnej Góry. Można było zobaczyć np. skarbiec, arsenał, salę rycerską, muzeum lub ośrodek powołaniowy. O godz. 14.30 na Wałach Jasnogórskich odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
data publikacji: 2019-03-25 16:00
 
Światowy Dzień Czytania Tolkiena
John Ronald Reuel Tolkien, to angielski pisarz, poeta, profesor uniwersytecki. Uznawany jest za klasyka literatury fantasy. Stworzył niezwykle rozbudowany, mityczny świat Śródziemia zamieszkiwany przez fantastyczne istoty. To właśnie tam rozgrywają się akcje niemal wszystkich jego książek, z których najważniejsze to: „Władca pierścieni” i ”Hobbit”. Od 2003 r., zawsze 25 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tolkienowskim świecie data 25 marca, to dzień upadku Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. Z okazji tego dnia, Samorząd Uczniowski przy ulicy Wojska Polskiego pod opieką pani Anny Kulpińskiej i przy współpracy z bibliotekarzem panią Jadwigą Matys, zaprosił uczniów do wysłuchania fragmentów powieści „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej Szkoły do lektury książek Tolkiena. Spróbuj i Ty, np. podczas lektury powieści „Hobbit czyli tam i z powrotem” znaleźć odpowiedź na postawione zagadki: 1. Korzeni nie widziało niczyje oko, A przecież to coś sięga bardzo wysoko, Od drzew wybujało wspanialej, Chociaż nie rośnie wcale.” 2. „W czerwonej stajni trzydzieści białych koni Kłapie, tupie, a czasem ze strachu dzwoni.” 3. „Nie ma skrzydeł, a trzepocze, Nie ma ust, a mamrocze, Nie ma nóg, a pląsa, Nie ma zębów, a kąsa.” 4. „Pudełko bez zawiasów, klucza ani wieka, A przecież skarb złocisty w środku skryty czeka.” 5. „Nie można tego zobaczyć ani dotknąć palcami, Nie można wyczuć węchem ani usłyszeć uszami, Jest pod górami, jest pod gwiazdami, Pustej jaskini nie omija, Po nas zostanie, było przed nami, Życie gasi, a śmiech zabija.” 6. „Coś, przed czym w świecie nic nie uciecze, Co gnie żelazo, przegryza miecze, Pożera ptaki, zwierzęta, ziele, Najtwardszy kamień na mąkę miele, Królów nie szczędzi, rozwala mury, Poniża nawet najwyższe góry.”. Powodzenia!
data publikacji: 2019-03-25 15:45
 
VII edycja Międzyszkolnego Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG 2018/2019
20 marca 2019r. o godz. 09:00 w auli szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Poźniaków 2 odbędzie się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów znajomości języków obcych oraz chęci pogłębiania wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego, doskonalenie umiejętności pozwalających podejmować samodzielną pracę z wykorzystaniem różnych źródeł informacji oraz stworzenie możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami. Zapraszamy do udziału uczniów PZS oraz okolicznych szkół podstawowych klas 7-8 oraz oddziałów gimnazjalnych, którzy chcą stanąć ze sobą w szranki. Termin zgłoszenia szkoły upływa 14.03.2019r. Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie zamieszczonym na stronie http://pzs-chojnow.pl w zakładce KONKURSY. Jak co roku na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe. Konkurs pod Patronatem Honorowym Starosty Legnickiego współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej Organizatorzy VII edycji Konkursu DEng dENG
data publikacji: 2019-03-13 15:41
 
ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU O AUSTRII
8 marca 2019 roku odbył się w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu II etap Konkursu Wiedzy o Austrii „Turbolandeskunde” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli języka Niemieckiego i Bibliotekę Austriacką. Powiatowy Zespół Szkół reprezentowali uczniowie z klasy II Technikum Ekonomicznego: Magdalena Chadała, Damian Sałata i Wiktor Ziembowicz pod opieką p. Józefy Olszańskiej. Konkurs przeprowadzono w dwóch turach. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania z dziedziny geografii, historii, gospodarki, polityki, kultury oraz realiów Austrii. Podczas dogrywki dwóch zespołów z I i II tury wyłoniono zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Dolny Śląsk na etapie ogólnopolskim. Drużyna naszej szkoły rywalizowała w II turze z 11 drużynami z dolnośląskich szkół. Uczniowie PZS-u wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętnościami językowymi. Udział w konkursie przyczynił się do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności oraz dostarczył naszym reprezentantom wielu wrażeń.
data publikacji: 2019-03-12 14:39
 
Bliżej sukcesu
Od września w Powiatowym Zespole Szkół realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pod nazwą „Bliżej sukcesu”. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych z matematyki, języka niemieckiego, chemii oraz w warsztatach medialnych. Wkrótce młodzież będzie mogła również poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności z biologii w ramach warsztatów wyjazdowych do Karpacza. Dzięki pozyskanym funduszom nasza szkoła została doposażona w dodatkowe materiały edukacyjne oraz nowoczesne narzędzia TIK.
data publikacji: 2019-03-12 11:07
 
<< nowsze | 38  | 39  | 40  | 41  | 42 | 43  | 44  | 45  | 46  | 47  | starsze >>

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©