Aktualności

"Poloneza czas zacząć"
W dniu dzisiejszym, pod okiem Pani Agnieszki Robak, rozpoczęły się próby przygotowujące maturzystów do tradycyjnego tańca otwierającego bal studniówkowy.
data publikacji: 2018-11-21 18:30
 
OTK 2018 - etap szkolny
15 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej w PZS w Chojnowie. Wzięło w nim udział 26 uczniów. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli i przeszli do etapu diecezjalnego Magdalena Chadała i Adam Swatek. Zwycięzcom gratulujemy.
data publikacji: 2018-11-15 12:46
 
Rekord dla Niepodległej
W piątek, 9 listopada, uczniowie PZS dołączyli do uczniów innych chojnowskich szkół, mieszkańców miasta, przedstawicieli władz, by na rynku Chojnowa odśpiewać hymn narodowy. Akcja odbyła się w ramach Tygodnia Patriotyzmu. O godzinie 11.11 rozbrzmiały słowa "Mazurka Dąbrowskiego". Był to szczególny sposób uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości, co wpisało się w szereg imprez obchodzonych z tej okazji w całym kraju.
data publikacji: 2018-11-13 15:15
 
Vivat Niepodległa!
Po raz ósmy spotkaliśmy się podczas Ogniska Patriotyzmu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele i dyrektorzy chojnowskich szkół, miejskich, gminnych i powiatowych władz samorządowych, Kościoła, instytucji kulturalnych, młodsi i starsi mieszkańcy Chojnowa… W czwartkowy wieczór zapłonęło ognisko, łącząc nas wspomnieniem poświęcenia tych, którzy oddali życie za ojczyznę. W części oficjalnej, przygotowanej przez panią Agnieszkę Robak, uczniowie klasy pożarniczej uczestniczyli w pasowaniu. Prowadzący przypomnieli ważne momenty z trudnej historii Rzeczypospolitej. Montaż słowno- muzyczny, opracowany przez panią Jadwigę Matys, zabrał nas w muzyczną podróż, czasem smutną, ale też i wesołą. Nasze spotkanie zakończyło trzykrotne odśpiewanie „Sto lat” na cześć Niepodległej, a następnie w niebo pofrunęły biało – czerwone balony.
data publikacji: 2018-11-09 09:15
 
Niepodległa była ich celem
Dziś, 7 listopada, w auli szkolnej przy ul. Późniaków odbył się uroczysty apel z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości. Uroczystość wpisuje się w obchody organizowanego w naszej szkole Tygodnia Patriotyzmu. Wśród gości znaleźli się między innymi były dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych, pan Alojzy Pawicki oraz Członek Zarządu Powiatu, pan Kazimierz Burtny. Uczniowie klas Powiatowego Zespołu Szkół, pod opieką pań Agnieszki Robak i Agnieszki Rybczyńskiej, zabrali nas w podróż w czasie – w czasy sprzed stu lat, gdy Polska po 123 latach niewoli walczyła o wolność. Były to wzruszające chwile, bo przywoływały nie tylko znane legionowe pieśni, teksty odezw, zarządzeń i przemów, ale także wspomnienia zwykłych ludzi, fragmenty listów, pisanych do najbliższych z okopów I wojny światowej. Jak powiedział dyrektor PZS, pan Mariusz Kowalczyk, była to cenna lekcja historii, bo niepodległość trzeba pielęgnować, gdyż „wolność jest nam dana, ale i zadana” (Jan Paweł II).
data publikacji: 2018-11-07 23:28
 
<< nowsze | 43  | 44  | 45  | 46  | 47 | 48  | 49  | 50  | 51  | 52  | starsze >>

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©