Aktualności

Dzień Patrona Szkoły w Liceum Ogólnokształcącym w Chojnowie
Dzisiaj, 17 maja, obchodziliśmy Dzień Patrona Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie - Mikołaja Kopernika. Na pierwszej lekcji odbył się uroczysty apel. Naszym nauczycielom wręczyliśmy nagrody w sympatycznych kategoriach: „Sokole Oko” (wyróżniona pani dyrektor Ewa Humenna), „Do Rany Przyłóż” (wyróżniony ks. Łukasz Świerniak), „Szwajcarski Zegarek” (wyróżniona prof. Beata Majkut), „Pomocna Dłoń” (wyróżniona prof. Izabela Banaszak). Nagrodzeni kotylionami profesorowie otrzymali brawa od zgromadzonej publiczności. Mogliśmy także obejrzeć prezentację tematyczną, przygotowaną przez naszego kolegę, Kacpra Jędraszczyka. Kacper przybliżył postać wielkiego astronoma i naszego patrona. Apel przygotował samorząd uczniowski Liceum. Tak rozpoczął się dzień pełen wrażeń, których porządek odnotowujemy: 8:00 spacer po szkole - klasa IIIb z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie 8:55 odwiedziny klasy - IIIa z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie 9:50 wizyta klasy - IIIb z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie 10:50 gościmy klasę - IIIc z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie 11:45 spotkanie z klasą –IIIc z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie 12:40 rozmawiamy z klasą - IIIa z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz chojnowskich gimnazjów mieli możliwość wysłuchania interesujących wykładów, zaprezentowanych przez pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Nauk Geologicznych (Zakładu Geologii Stosowanej, Geochemii i Gospodarki Środowiskiem). W murach i w ogrodzie naszej szkoły wykłady, warsztaty oraz pokazy prowadzili: prof. Henryk Marszałek, dr Urszula Kosarewicz, mgr Katarzyna Kądziołka, mgr Dawid Hamryszczak oraz Małgorzata Nowak i Kamil Bulcewicz ze Studenckiego Koła Naukowego Geologów. Z przyjemnością przywitaliśmy także dr. Wojciecha Drzewickiego, towarzyszącego szkolnemu festiwalowi nauki już od lat . Zajęcia uniwersyteckie poświęcone były następującym tematom: - Od pustyni po wulkany Andów- Studenci na wulkanach Filipin - Barwny świat minerałów i skał pod mikroskopem - Rozpoznawanie skał i minerałów - Smog w Polsce. Równocześnie z zajęciami naukowymi w szkolnym parku uczniowie klas strażackich (pod opieką prof. Rafała Nowaka) urządzali pokaz własnych umiejętności zawodowych, sportowych, medycznych oraz możliwości wozu bojowego straży pożarnej. Chojnowska Drużyna Strzelecka przedstawiła wszystkim gościom naszego święta ideę i zasady swojej działalności. Zaprosiła także chętnych do strzeleckiej siedziby w budynku szkoły przy ul. Poźniaków. Dzień był pełen atrakcji i upłynął w miłej atmosferze. Zapraszamy za rok.
data publikacji: 2018-05-17 21:39
 
Miłośnicy historii :) na wycieczce do Ossolineum
Grupa miłośników historii, jak co roku wybrała się na wycieczkę dydaktyczną. Tym razem celem naszej podróży stał się Wrocław, a ściślej rzecz biorąc Zakład Narodowy im. Ossolińskich. W polskim instytucie naukowym i kulturalnym przywitali nas dwaj edukatorzy, którzy w barwny sposób opowiedzieli o zbiorach i kolekcji obrazów, znajdujących się w Ossolineum. Młodzież dowiedziała się o przechowywanych tu rękopisach Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry czy Henryka Sienkiewicza. Podczas prezentacji uczniowie zostali zapoznani m.in. z zielnikiem wykonanym przez Elizę Orzeszkową, z notesem W.S. Reymonta, w którym pisarz zapisał swoje spostrzeżenia o Nagrodzie Nobla czy arcydziełem trawestacji Witkacego pod tytułem „Rozbiór moczu”. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek takich jak „historia odciętego kciuka Aleksandra Fredry” czy historia o zmagazynowanych przez Niemców, zbiorach Ossolineum w miejscowości Zagrodno w 1944 roku. Podczas zwiedzania wystawy Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia, uczniowie mogli wśród prac obejrzeć takie malarskie perełki jak: Portret Henryka Lubomirskiego jako Kupidyna autorstwa Angeliki Kauffmann, płótno Józefa Brandta Modlitwa w stepie i Anemony Leona Wyczółkowskiego. Dowiedzieli się też wielu niecodziennych wskazówek dotyczących interpretacji portretów historycznych. Warsztaty te stały się w rzeczywistości niezapomnianą lekcją historii i historii sztuki, która mam nadzieję pozostanie na długo w ich pamięci.
data publikacji: 2018-05-16 17:39
 
„Pan od poezji” – Zbigniew Herbert
Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Zbigniewa Herberta na spotkanie pod hasłem „Pan od poezji”, które odbędzie się 10 maja 2018 roku o godz. 17 w sali katechetycznej w szkole przy ul. Poźniaków. Spotkaniem tym oddajemy hołd jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznał rok 2018 – Rokiem Zbigniewa Herberta.
data publikacji: 2018-05-08 12:37
 
No i jesteśmy...
No i jesteśmy☺ Koniec angielskiej przygody. Wszystkie zebrane doświadczenia pozostaną razem z nami. Do zobaczenia☺
data publikacji: 2018-04-28 00:47
 
Liverpool...przedostatni dzień
Dziś pogoda angielska nam nie dopisała 😆😆😀😀😀Dziś świeciło słoneczko 🌞Spacerowaliśmy po Liverpoolu zachwycając się urokami tego miasta. Podziwialiśmy miasto z różnych perspektyw: dachu biblioteki, wagonika Freij Wheels, z "pietra" angielskiego autobusu....... A jutro powrót do domu✈
data publikacji: 2018-04-27 08:52
 
<< nowsze | 50  | 51  | 52  | 53  | 54 | 55  | 56  | 57  | 58  | 59  | starsze >>

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©