Aktualności

Spotkanie autorskie
16 listopada o godz. 13:00, uczniowie powiatowego zespołu szkół brali udział w spotkaniu autorskim z Panem Sławomirem Koprem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ. Pan Sławomir to polski pisarz i autor książek historycznych. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze • Historia”, publikuje w miesięcznikach „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki” i wiele innych. Podczas spotkania opowiedział uczniom jak wygląda jego praca oraz o jakiej tematyce są jego książki. Atmosfera podczas spotkania była bardzo przyjemna, uczniom bardzo się podobało.
data publikacji: 2017-11-16 22:34
 
Na Poźniaków zabrzmiały pieśni patriotyczne
W środę, 15 listopada, w parku szkolnym przy ul. Poźniaków odbyło się organizowane od siedmiu lat Ognisko Patriotyczne. Jest ono jednym z głównych wydarzeń Tygodnia Patriotyzmu w chojnowskim PZS - ie . W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć mieszkańców Chojnowa, nauczycieli, uczniów, rodziców, przedstawicieli władz miejskich i powiatowych, lokalnych instytucji kulturalnych i edukacyjnych, mediów… Szczególnie gorąco przywitaliśmy gości ze Straży Pożarnej oraz – po raz pierwszy – Związku Strzeleckiego. Ognisko rozpoczęło się apelem, podczas którego ślubowanie złożyła grupa uczniów z klas I i II oraz rekruci ze Związku Strzeleckiego, który od niedawna swoja siedzibę ma w naszej szkole. W dalszej części uroczystości wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Impreza zgromadziła bardzo dużą liczbę uczestników. Mimo chłodu nie zmarzliśmy dzięki ciepłej herbacie i gorącej grochówce.
data publikacji: 2017-11-16 22:28
 
Walka o Świętą Sprawę
14 listopada w ramach obchodów Tygodnia Patriotyzmu odbyło się spotkanie młodzieży z PZS z dr Piotrem Szubarczykiem z gdańskiego oddziału IPN-u. W trakcie prelekcji poruszono takie tematy jak patriotyzm, walka o wolność ojczyzny, heroizm moralny. Wydaje się, że to tematy bardzo wzniosłe, ale czy należy pamiętać o nich tylko z okazji ważnych świąt narodowych? Prowadzący przypomniał sylwetki nie tylko ważnych postaci historycznych, takich jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski, ale także tych, które powinny być nam szczególnie bliskie. Danuta Sledzikówna, „Inka”, mimo tortur i zasądzonej kary śmierci, nie wyrzekła się swoich przekonań, a przed śmiercią przekazała babci gryps ze słowami, że „zachowała się tak, jak należy”. Była nasza rówieśniczką, miała niespełna 18 lat.
data publikacji: 2017-11-15 21:18
 
Gość z IPN
Z okazji Tygodnia Patriotyzmu dziś naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Szubarczyk - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Wątkiem naszego spotkania jak wszyscy myśleliśmy miała być Inka- nastolatka, która zgięła za Polskę. Można powiedzieć zwykłe spotkanie, przecież zapewne każdy z nas coś o historii tej młodej patriotki słyszał, jednak nie. Była to dla wszystkich, szczególnie dla nas uczniów niezwykła lekcja historii. Dziękujemy Panu Piotrowi za przekazanie nam tak ogromnej wiedzy o naszym narodzie o której, nigdy do tej pory jeszcze nie słyszeliśmy.
data publikacji: 2017-11-15 06:47
 
O Niepodległej w pieśni i słowie…
Każdego roku 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Przypomina ono o naszej historycznej przeszłości, kiedy Polska wskutek zaborów zniknęła z mapy Europy. 13 listopada uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie rozpoczęli obchody Tygodnia Patriotyzmu. W auli przy ul. Późniaków odbył się uroczysty apel. Został przygotowany przez klasy Technikum pod opieką pań Elżbiety Górniak oraz Eweliny Rabiej-Kulczyckiej przy wsparciu artystycznym i scenograficznym pani Agnieszki Robak i pani Agnieszki Rybczyńskiej. W akademii uczestniczyli dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Była to ważna okazja do chwili zadumy nad trudnymi losami Polski i wspomnienia bohaterów, którzy przelali krew za Ojczyznę. Dzisiejszej młodzieży, zatopionej w świecie telefonów i gier komputerowych, potrzebne są takie momenty przypomnienia naszej historii. Julian Tuwim Modlitwa Chmury nad nami rozpal w łunę, Uderz nam w serca złotym dzwonem, Otwórz nam Polskę, jak piorunem Otwierasz niebo zachmurzone. Daj nam uprzątnąć dom ojczysty Tak z naszych zgliszcz i ruin świętych Jak z grzechów naszych, win przeklętych. Niech będzie biedny, ale czysty Nasz dom z cmentarza podźwignięty. Ziemi, gdy z martwych się obudzi I brzask wolności ją ozłoci, Daj rządy mądrych, dobrych ludzi, Mocnych w mądrości i dobroci.
data publikacji: 2017-11-14 12:34
 
<< nowsze | 53  | 54  | 55  | 56  | 57 | 58  | 59  | 60  | 61  | 62  | 63  | starsze >>

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©