Aktualności

Witamy w nowym roku szkolnym
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyło się 4 września o godzinie 9:00 w hali sportowej przy ul. Matejki. Powitaliśmy serdecznie gości przybyłych na naszą uroczystość – dyrekcję, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Straży Pożarnej, nauczycieli, rodziców. Szczególne gorąco przywitaliśmy uczniów, przede wszystkim klas pierwszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole. Głos zabrali dyrektor PZS, pan Mariusz Kowalczyk, oraz pan Kazimierz Burtny z Zarządu Powiatu. Mówili o kończących się wakacjach, o walorach wakacyjnego odpoczynku i o czekających nas w tym roku wyzwaniach. Życzyli sukcesów maturzystom i pierwszakom. Samorząd Uczniowski z Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Poźniaków pod przewodnictwem pani profesor Agnieszki Robak – słowami wierszy i pieśni - przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej. O cierpieniu i ofiarach, ale i o bohaterstwie, poświęceniu i nadziei. Będziemy znowu mieszkać w swoim własnym domu, Będziemy stąpać po swych własnych schodach. Nikt o tym o tym jeszcze nie mówi nikomu, Lecz wiatr już o tym szepce po ogrodach. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim powodzenia, sukcesów w nauce i szóstek na świadectwach.
data publikacji: 2017-09-05 16:20
 
Wakacje na Ukrainie
Gdzie spędziliście wakacje? Bo my byliśmy na Ukrainie, a dokładnie w Brzeżanach, czyli około 800 kilometrów od Chojnowa. Co tam robiliśmy? Sprzątaliśmy polski cmentarz w Brzeżanach w ramach akcji Dolnośląskiego Kuratorium i Telewizji Wrocław: „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Dlaczego trafiliśmy do Brzeżan? W 1945 roku po zakończeniu II wojny światowej masowo przesiedlano Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich i wywożono na „ziemie odzyskane”. Wielu ówczesnych mieszkańców Brzeżan trafiło do Chojnowa. Na Ukrainie pozostawili dorobek swojego życia – domy, kościoły, groby bliskich. Dlatego polskie cmentarze na Wschodzie są tak bardzo zaniedbane, ale w tym roku w dniach od 8 do 18 lipca na Ukrainie pracowało przy porządkowaniu grobów ponad tysiąc wolontariuszy z Dolnego Śląska. Wśród nich nasza grupa z PZS w składzie: pani Halina Kiliś – nauczyciel j. polskiego, Patryk Merunowicz – kl. III LO, Weronika Chudzik – kl. II TŻ i Justyna Kawecka – kl. II LO. Pani profesor i Patryk już po raz drugi pracowali na brzeżańskim cmentarzu, natomiast dla Weroniki i Justyny był to pierwszy wyjazd na Ukrainę. Co przywieźliśmy z Ukrainy? Oczywiście ogromną satysfakcję, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Posprzątaliśmy duży cmentarz, wyczyściliśmy ok. dwustu grobów. Praca nie była łatwa, ale wiedzieliśmy, że poświęcamy swój czas dla pięknej idei. Przywieźliśmy też niezapomniane przeżycia. Mamy przed oczyma obrazy cudownych miejsc, które odwiedziliśmy, ludzi, których poznaliśmy. Przejechaliśmy ponad dwa i pół tysiąca kilometrów, zobaczyliśmy nieznany nam kraj, ludzi, obyczaje i cudowne ukraińskie krajobrazy, „zieloną Ukrainę”.
data publikacji: 2017-08-31 18:22
 
Witaj szkoło!
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godzinie 9:00 w hali sportowej przy ul. Matejki.
data publikacji: 2017-08-31 15:54
 
Praktyka w Reggio
Powoli szykujemy się do wielkiego powrotu do domu. Jednak zanim wsiądziemy do busa, korzystamy jeszcze z uroków Reggio i włoskiej kuchni. Tym razem wybraliśmy się do jednej z najlepszych cukierni/restauracji, aby pokosztować tradycyjnych włoskich słodyczy. Tiramisu odhaczone :)
data publikacji: 2017-07-26 21:32
 
Florencja
Za nami kolejna wycieczka. Tym razem odwiedziliśmy urokliwą Florencję, która zachwyciła uczestników praktyki. Razem z panią Przewodnik kluczyliśmy w gąszczu wąskich uliczek począwszy od jedynej w swoim rodzaju katedry, a skończywszy na wzgórzu Piazzale Michelangelo.
data publikacji: 2017-07-18 15:50
 
<< nowsze | 59  | 60  | 61  | 62  | 63 | 64  | 65  | 66  | 67  | 68  | 69  | starsze >>

HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021   HARMONOGRAM ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©