Aktualności

Warsztaty pisania komiksu
8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie z chojnowskich gimnazjów i Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie wzięli udział w warsztatach tworzenia komiksu. Zajęcia przeprowadził Szymon Teluk – malarz, rysownik, ilustrator, który od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas pierwszej uczniowie dowiedzieli się o historii komiksu, jego specyficznym języku i obrazie. W Polsce próby tworzenia całkowicie odrębnych, sekwencyjnych opowieści obrazkowych pojawiły się zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Pierwszy cykl komiksowy ukazał się w Polsce w lutym 1919 roku we Lwowie na łamach tygodnika satyrycznego „Szczutek” i nosił tytuł „Przygody Szalonego Grzesia” Dwudziestolecie międzywojenne w Polsce przyniosło całą serię różnego rodzaju komiksów i krótkich historyjek obrazkowych. Najbardziej poczytne były na przykład ilustrowana historia Koziołka Matołka autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Wśród światowych komiksów popularnością cieszyły się znane doskonale także obecnie przygody „Myszki Miki”. Po przerwie uczestnicy spotkania pod kierunkiem prowadzącego tworzyli własne komiksy. Wszyscy starali się wykazać pomysłowością i kreatywnością.
data publikacji: 2017-05-10 13:00
 
Pożegnanie maturzystów
Niech Cię nie niepokoją Cierpienia Twe i błędy, Bo wszędy są drogi proste, Lecz i manowce są wszędy. O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…. Słowa wiersza Leopolda Staffa przyświecały pożegnaniu tegorocznych absolwentów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Spotkaliśmy się 28 kwietnia o godzinie 14.00 w sali chojnowskiego MOKSiR-u. Bohaterami tego dnia byli uczniowie z klas Liceum Ogólnokształcącego (wych. pani Agnieszka Robak) oraz Technikum: zawody – technik hotelarstwa i technik ekonomista (wych pani Dorota Dreger), technik żywienia (wych pani Małgorzata Bury) oraz technik mechanik i mechanik samochodowy (wych. pan Artur Wójcik). Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele miejskich i samorządowych władz, chojnowskich szkół. Kościoła, instytucji kulturalnych… Oczywiście, nie mogło zabraknąć dyrekcji, nauczycieli i uczniów PZS, rodziców. Była to okazja do wręczenia świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, dyplomów, podziękowań dla uczniów i rodziców. Absolwenci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce odebrali Nagrody Starosty, które otrzymali z rąk zastępcy starosty, pana Krzysztofa Sowińskiego. Nagrody Dyrektora Szkoły wręczył dyrektor PZS, pan Mariusz Kowalczyk. Ale to spotkanie to nie tylko nagrody i podziękowania. To przede wszystkim chwile wzruszeń, emocji, a nawet łez, spowodowanych nadchodzącą chwilą rozstania. Najstarszych uczniów żegnali najmłodsi, z klas I. Pięknie zabrzmiały słowa wierszy, piosenek, życzeń. My również, uczniowie i nauczyciele, zebrani goście przyłączamy się do tych życzeń. Wszystkiego dobrego, powodzenia w dorosłym życiu, połamania piór na maturze. Drodzy Absolwenci – nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo jak zacytowaliśmy wcześniej: O to chodzi jedynie, by naprzód wciąż iść śmiało… Powodzenia!
data publikacji: 2017-05-07 15:44
 
Szkoła otwarta na wielokulturowość
Od 15 września 2016 r. do 15 marca 2017 r. Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie brał udział w konkursie, którego tematem przewodnim była wielokulturowość. Po zrealizowaniu wielu zadań konkursowych otrzymaliśmy certyfikat, który jest potwierdzeniem, że nasz szkoła jest otwarta na wielokulturowość.
data publikacji: 2017-04-26 17:36
 
Koperniki w chojnowskim LO
Dzisiaj, 25 kwietnia, w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie po raz kolejny obchodziliśmy święto szkoły – Dzień Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika, czyli tak zwane przez uczniów i nauczycieli Koperniki.....cd
data publikacji: 2017-04-26 10:41
 
Skolne Koło Wolontariatu
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie w okresie od 29 września 2016 r. do 30 marca 2017r. brał udział w konkursie ,, Szkolny klub wolontariatu". Po wykonaniu przewidzianych zadań konkursowych możemy pochwalić się otrzymanym certyfikatem.
data publikacji: 2017-04-25 11:58
 
<< nowsze | 71  | 72  | 73  | 74  | 75 | 76  | 77  | 78  | 79  | 80  | 81  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©