Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
„Słowa ojczyzny pełne"


>>galeria zdjęć<<

 

Czytaniem tekstów patriotycznych  rozpoczęliśmy Tydzień Patriotyzmu w naszej szkole. W tym roku  świętujemy pod hasłem "Wyśpiewajmy miłość ojczyźnie." Z tej okazji 7 listopada o godzinie 12 :00 w każdej sali lekcyjnej czytaliśmy teksty patriotyczne, które  wspomnieniem nawiązywały do  czasów wojen, nie tylko tych odległych , ale również  współczesnych konfliktów zbrojnych, oraz wojny                  u naszego wschodniego sąsiada. Uczniowie wysłuchali dwóch utworów: Josefa Brodskiego: „ Giną ludzie" oraz Ija Kiwa: „On mówi, że wszystko będzie dobrze."

Dziś, gdy na świecie giną ludzie, miasta zmieniają się w gruzowiska, ziemie są okupowane, a pokój gwałcony, musimy być czujni i odpowiedzialni, abyśmy nadal mogli żyć w kraju wolnym i bezpiecznym. Nigdy nie zapominajmy jak wysoką cenę zapłaciło wielu Polaków, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Rozumiemy też i solidaryzujemy się z narodem Ukraińskim w ich walce o wolną ojczyznę. Wiersz Ija Kiwa: „On mówi, że wszystko będzie dobrze" jest wyrazem naszego wsparcia i solidarności dla walczącej Ukrainy.

Utwory patriotyczne czytane były również w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie , w Szkole podstawowej nr 4 w Chojnowie oraz przedszkolach. Do najmłodszych poszliśmy z hasłem "Bądź dobry, bądź dobra," bo wierzymy, że jeśli będziemy się starać być dobrymi i pracowitymi ludźmi, to uczynimy naszą Ojczyznę wielką wspaniałymi czynami, piękną i bezpieczną. Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie odwiedzili uczniowie ze szkoły przy ulicy Wojska Polskiego, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, uczniowie ze szkoły przy ulicy Witosa. Młodzież  Liceum Ogólnokształcącego czytała teksty dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Krasickiego.    Spotkania przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wykazały się znajomością „Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy. Pięknie zaśpiewały hymn Polski. Wysłuchały też kilku utworów Marii Konopnickiej, która w tym roku obchodziła 180 rocznicę swoich urodzin. Dzieciom spodobał się wierszyk „Jadą ,jadą dzieci drogą, opisujący piękno naszej ojczystej  przyrody. Kilka rad otrzymały dziewczynki w wierszu  „Sposób na laleczkę", natomiast chłopcy zapoznali się z „Zamiarami Stasia". Na koniec spotkania otrzymały od starszych kolegów i koleżanek chorągiewki i plakietki biało- czerwone.

Dziękujemy dzieciom, paniom oraz siostrom za miłe spotkanie.

 

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©