Nauka to pokarm dla rozumu (Lew Tołstoj)

Koperniki w chojnowskim LO

Mikołaj Kopernik to jeden z najwybitniejszych uczonych świata. Był nie tylko astronomem, ale także ekonomistą, matematykiem i lekarzem – prawdziwym człowiekiem renesansu.

(szerokość: 190 / wysokość: 285)

(szerokość: 190 / wysokość: 285)W piątek, 12 października 2012 r. Mikołaj Kopernik „zawitał" do auli szkolnej PZS w Chojnowie przy ul. Poźniaków. Okazja była uroczysta – tego dnia licealiści obchodzili Dzień Patrona Szkoły, bo imię tego właśnie słynnego astronoma przyjęło Liceum Ogólnokształcące w Chojnowie.

(szerokość: 190 / wysokość: 126)

 Za organizację obchodów w tym roku odpowiedzialna była klasa II b. Nasi koledzy nie tylko przyozdobili szkołę „astronomicznymi" dekoracjami, ale również przygotowali apel. Rozpoczął się on występem naszej koleżanki z klasy III a, Soni Schön.

(szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 126)

 

(szerokość: 190 / wysokość: 126)

 

Licealiści mieli okazję przypomnieć sobie informację o życiu i działalności uczonego, a swoją wiedzę wykorzystać w konkursowych zmaganiach. Trzyosobowe zespoły - przedstawiciele wszystkich klas-  losowały pytania dotyczące różnorodnych osiągnięć naszego patrona. Podczas konkursu wszyscy dobrze sie bawili, publiczność próbowała nawet podpowiadać odpowiadającym. Ostatecznie, trzecie miejsce zajęła klasa II a, drugie - III b, a pierwsze miejsce i nagrodę główną - klasa III a.

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

Podczas apelu odbyło się również uroczyste wręczenie Koperników w kategoriach: Sokoli wzrok (pani profesor Agnieszka Robak), Ocean spokoju (pani profesor Monika Pacaniuk), Encyklopedia roku (pani profesor Barbara Homętowska), Szwajcarski zegarek (pani profesor Beata Majkut) i Do rany przyłóż (pani profesor Anna Adamkiewicz).

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

Ten dzień był także okazją do złożenia życzeń nauczycielom, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej. Jest to bowiem nie tylko święto nauczycieli, ale wszystkim tych, którzy związani są z tymi jakże ważnymi dziedzinami ludzkiej działalności – kształceniem i oświatą.

 

Angelika Nowak

Weronika Niwińska

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©