Święto Edukacji w PZS

 Uważam, że to jeden z fajniejszych dni w roku szkolnym. Jest to święto nie tylko nauczycieli i pracowników szkół, ale również nasze, uczniów. Apel z tej okazji bardzo mi się podobał - powiedziała Natalia , jedna z uczennic chojnowskiego liceum.

 

 

14 października jest Dniem Edukacji Narodowej. Tego dnia nauczyciele i pracownicy szkół mieli wolne od pracy, natomiast uczniowie - od nauki. Z tej okazji 13 października w Liceum Ogólnokształcącym w Chojnowie przy ulicy Poźniaków zorganizowany został apel, który przygotowała klasa Ia. W auli spotkali się wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele. Zanim rozpoczął się występ artystyczny, głos zabrali dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, pani Ewa Humenna, oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół, pan Kazimierz Grabowski.

Prowadzący uroczystość Jakub Langner wraz z Jagodą Molińską rozpoczęli apel krótkim przybliżeniem historii edukacji w Polsce. Następnym punktem przedstawienia było wykonanie piosenki pod tytułem Baśka zespołu Wilki przez kilkoro uczniów klasy Ia. Pozostali obdarowali grono pedagogiczne kwiatami oraz małym upominkiem. Zaskakującym elementem występu była zabawa w kalambury, którą poprowadzili Mateusz Kos oraz Katarzyna Haponik. W grze wzięli udział nauczyciele: panie Monika Pacaniuk, Anna Adamkiewicz, Józefa Olszańska , pani dyrektor Ewa Humenna oraz ksiądz Krzysztof Zagrodny. Nauczyciele spisali się na medal, a cała zabawa przebiegła w miłej atmosferze. Kolejnym zadaniem uczniów klasy Ia było wykonanie piosenki Tak bardzo się starałem, natomiast Joanna Sikora zaśpiewała piosenkę 9 crimes w towarzystwie Anny Uziębło, grającej na fortepianie.

   W ramach apelu odbyło się wręczenie " Koperników", co jest juz tradycją Liceum w Chojnowie. Na nauczycieli w poszczególnych kategoriach głosowali uczniowie. W kategorii „Sokoli Wzrok" zwyciężyła pani profesor Beata Majkut. Statuetkę „Oceanu Spokoju" otrzymała pani profesor Józefa Olszańska. Pani profesor Anna Adamkiewicz została nagrodzona w kategorii „Bateria Roku", natomiast pani profesor Agnieszka Robak otrzymała „Kopernika" w kategorii „Szwajcarski Zegarek". „Złotym Nauczycielem" został pan profesor Tadeusz Majkut.

13 października dobiegła również końca kadencja samorządu uczniowskiego. Aleksandra Bałujew wraz z Marleną Piskorz przedstawiły nowego gospodarza szkoły, którym został Jakub Langner. Jagoda Molińska będzie pełnić funkcję zastępcy oraz osoby odpowiedzialnej za prawa ucznia. Agnieszka Andreasik została sekretarzem oraz uczennicą zajmującą się mediami, a Jakub Romaniak -sportem.

   Uczniowie klasy Ia za przygotowanie apelu zostali nagrodzeni brawami oraz słowami uznania. Podziękowania należą się również wychowawczyni, pani profesor Barbarze Homętowskiej. Licealiści gruntownie przygotowali się do powierzonego im zadania. Wszystkim bardzo się podobało!

 

 

                                                                                                           Aleksandra Gryszówka

                                                                                                           Ewa Germanowicz

Galeria zdjęć

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©