Pracowity odpoczynek

Ciężka praca zawsze przynosi znakomite efekty. Przekonali się o tym uczniowie chojnowskiego LO, którzy w pierwszy dzień wiosny, tj. 21marca 2012r., porządkowali ogród przy ul. Poźniaków. Ich wysiłek został  wynagrodzony satysfakcją z dobrze wykonanego zadania, a także… pieczonymi przy ognisku kiełbaskami.

 

O godz. 8: 00 wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie udali się na lekcję z wychowawcami, podczas której nauczyciele podali szczegółowy plan pracy. Każdy uczeń miał szansę wykazać się w różnorodnych zajęciach fizycznych. Następnie o godz. 9: 00 rozpoczęły się wiosenne porządki, w których wszyscy aktywnie uczestniczyli. Przykład dawała nam pani dyrektor Ewa Humenna, które energicznie sprzątała ogród z nagromadzonych po zimie liści. Większe gałęzie był zbierane przez uczniów i odkładane, aby później mogli wybrać najlepsze kije, które nadawałyby się na smażenie kiełbasek.

Gdy jedne grupy uczniów grabiły ogród, inne myły i przygotowywały płot do malowania. Mimo że praca nie była łatwa, to każdy wykonywał ją z uśmiechem na twarzy, nie brakowało przy tym radości i żartów. Pogoda na początku nie dopisywała, ponieważ było chłodno i pochmurnie, ale nikomu nie przeszkadzało to w pracy. Na szczęście, po pewnym czasie niebo się wypogodziło i zza chmur wyjrzało słońce. Mieliśmy przed sobą piękny i słoneczny dzień.

Do naszych obowiązków należało grabienie liści, mycie i malowanie ogrodzenia oraz ławek ogrodowych. Na zmęczonych i spragnionych licealistów czekały dzbanki z herbatą. O godzinie 11: 00 dowieziono ciemnozieloną farbę, zasponsorowaną przez hurtownię Klaudia, prowadzoną przez państwo Elżbietę i Roberta Olesiów. Uczniowie prężnie malowali przyniesionymi przez siebie pędzlami.  Pracami malarskimi kierował pan profesor Henryk Słotwiński, który pilnował, żeby każdy miał coś do zrobienia i aby ławki były dobrze i dokładnie odświeżone. Był przy tym bardzo skrupulatny. Nasze grono nauczycielskie również z zaangażowaniem włączyło się w prace porządkowe.

Na koniec zmęczeni, ale usatysfakcjonowani uczniowie i nauczyciele mogli usmażyć kiełbaski przy ognisku. Apetyty dopisywały, wszyscy się śmiali i cieszyli ze wspólnie spędzonego dnia. Każdy żałował, że to już koniec.  Przez cały dzień uczestnikom towarzyszyła muzyka, która zachęcała ich do pracy. O oprawę muzyczną zadbali dwaj chłopcy z klasy II a: Jakub Tomala i Maciek Bielecki. Dzień Wiosny na pewno zostanie zapamiętany i każdy, kto popatrzy na zadbany ogród i odświeżone ogrodzenie oraz ławki, powinien pamiętać o wykonanej tu pracy. Dziękujemy wszystkim za postawę pełną zaangażowania i zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Angelika Nowak

Klasa II

 

 Panorama naszego szkolnego parku

  

 Pierwszego dnia wiosny wszyscy ciężko pracowali                     Zagadka - któż tak ciężko pracuje

 

Na świeżym powietrzu miło się rozmawia

 

 

 

 Ławki także zyskały wiosenną barwę

 

  

 

 Nasz kolega, Łukasz, tym razem z grabiami                                           Nasze koleżanki radośnie ruszają do pracy

 

  

 

 Na świeżym powietrzu miło się rozmawia                                          Chwila relaksu

 

  

 

 Ziarnko do ziarnka, aż...                                                                Hej ho, hej ho, do pracy by sie szło...

 

  

 

 Przedstawicielki klas Ib i II a ochoczo czyszczą szkoly płot                     Rak do pracy nie brakowało

 

 

 

 

Impresja z grabiami

 

 

 

 Wiosenna zaduma

 

 

   

 

          Wspólna praca łączy pokolenia                     Pani profesor ze swoją klasą wzorcowo     Zaden brudny liść przede mną się nie skryje.

          (dyrekcji i uczniów)                                    wygrabiła wyznaczony kawałek terenu

 

 

 

 

 Pierwsze oznaki wiosny

 

 

VI ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH  - CHOJNÓW - 13 CZERWCA 2020

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©