PeZeteSy po raz pierwszy!

 

         W piątek, 24 maja,  odbył się festyn, podczas którego uczniowie całego Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie mogli zaprezentować swoją szkołę i zachęcić gimnazjalistów, aby w przyszłości dołączyli do nich. PeZeteSy, bo taką nazwę nosiło to święto, rozpoczęło się po miejskich obchodach Dnia Strażaka - mogliśmy nie tylko pochwalić się umiejętnościami wyniesionymi ze szkoły, ale również podziwiać wozy i pokazy strażackie.

            Tegoroczne PeZeteSy, organizowane po raz pierwszy przez uczniów, pracowników i sympatyków Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, rozpoczęły się o godzinie 10.00 od mini turnieju piłki koszykowej pod hasłem Być jak Gortat. Wzięły w nim udział drużyny z Gimnazjum nr 1, PZS oraz Młodzieżowa Reprezentacja Chojnowa Vitamina Power. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami okazali się uczniowie naszej szkoły, drugie miejsce przypadło Vitaminie Power, a trzecie gimnazjalistom. Nikt jednak nie był poszkodowany, wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami: pucharami, piłkami, atrakcyjnymi gadżetami oraz dyplomami.

Po zmaganiach sportowych impreza przeniosła się do centrum miasta. Mimo iż pogoda nie dopisywała,  chojnowski Rynek odwiedziło wielu mieszkańców, zaciekawionych tym, co się dzieje w ich mieście. Impreza, mamy nadzieję, w przystępny i zabawny sposób, pokazywała „wnętrze" chojnowskiego PZS- u. Uczniowie pragnęli w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje klasy i kierunki kształcenia. Tak więc  kolejne stanowiska przygotowały klasy techniczne, ogólnokształcące i zawodowe. Hasła, które zachęcały do wzięcia udziału we wspólnej zabawie uczniów i chojnowian, były bardzo intrygujące. Oto kilka z nich:

·        Pokonaj swoje słabości na torze sprawnościowym „Mały Strażak"

·        Spraw radość swojemu dziecku w wesołym ogródku

·        Skorzystaj z usług szalonych nożyczek

·        Zrelaksuj się przy kawie i ciastku

·        Uratuj komuś życie – weź lekcję pierwszej pomocy

·        Poznaj tajniki gastronomii

·        Bezpłatnie skontroluj światła i spaliny swojego samochodu

·        Powiedz nie trądzikowi

·        Zobacz kotku co masz w środku

·        Udziel wywiadu szkolnym dziennikarzom

·        Dowiedz się, co Cię czeka, czyli wróżby na wesoło

 

Co się pod nimi kryło? Otóż zwiedzający mogli poduczyć się o anatomii człowieka (klasa biologiczno – chemiczna), udzielić wywiadu szkolnym dziennikarzom (klasa dziennikarska), pobrać lekcję udzielania pierwszej pomocy (klasa pożarnicza). Szkolni cukiernicy i sprzedawcy zajęli się stoiskiem z wypiekami, a uczniowie klasy hotelarskiej przygotowali pokaz składania serwetek oraz zaprezentowali wzorcowo nakryty stół. Znalazło się coś dla miłośników motoryzacji – każdy mieszkaniec Chojnowa mógł przybyć ze swoim samochodem i skorzystać z darmowej usługi kontroli świateł i poziomu spalin.…

Nikt także nie pozostał głodny. Grochówka, przygotowana przez uczniów klasy II ZSZ zaspokajała największe apetyty, uczniowie Technikum Żywienia częstowali pysznymi kanapkami, a pozostali mogli niespiesznie, przy kawie i ciastku, przyjrzeć się prezentowanym atrakcjom. Spragnieni rozrywek intelektualnych próbowali swoich sił w quizie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanym przez uczniów Technikum Ekonomicznego.

Nie zaniedbano najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dla nich zorganizowano ogródek zabaw, tam mogli się pobawić, wziąć udział w konkursie, skorzystać z malowania buziek i czesania fantazyjnych fryzur. Dla nieco starszych niewątpliwą atrakcją było poznanie przyszłości, przewidzianej przez szkolną wróżkę. Kto wie, co przed nimi odkryła?

Dziękujemy za wsparcie przybyłym gościom: Staroście Powiatu Legnickiego, panu Jarosławowi Humennemu, Radnemu Sejmiku Dolnośląskiego, panu Michałowi Huzarskiemu. oraz Burmistrzowi Miasta Chojnowa, panu Janowi Serkiesowi.

Dziękujemy również rodzicom, którzy również mieli swój wkład w organizację imprezy serwując mieszkańcom Chojnowa wyśmienite, domowe wypieki.

Mamy nadzieję, że to piątkowe popołudnie pozwoliło chojnowianom, tym małym i dużym, miło spędzić czas w towarzystwie uczniów chojnowskiego PZS. Uważamy, ze impreza była udana i na stałe wpisze się w kalendarz chojnowskich imprez. Oby tylko za rok było więcej słońca!

 

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©