Dnia 19 lutego 2018r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie w klasie III technikum i III zawodowej zorganizowano zajęcia mające na celu wyposażenie młodzież w wiedzę i umiejętności przydatne przy wkraczaniu na rynek pracy i budowaniu ścieżki kariery zawodowej. Warsztaty przeprowadziły Pani Grażyna Pichla i Pani Joanna Wit- doradcy zawodowi z CEIPM w Legnicy. Główne zagadnienia dotyczyły nauki sporządzania dokumentów aplikacyjnych tj. CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania uczniów do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą odpowiadając na pytania m.in. „gdzie i w jakich miejscach poszukujemy pracy oraz w jaki sposób pracodawca poszukuje pracownika”. Warsztaty z doradcami zawodowymi pomogły młodzieży poznać metody poruszania się po rynku pracy i sposoby jej szukania, uświadomiły uczniom jak skutecznie poszukiwać pracy, ukazały mocne strony i predyspozycje zawodowe młodzieży.
2018-03-01 10:33
Jak rozumiem rolę literatury patriotycznej? Monika Nowicka, kl. I SB Moim zdaniem literatura patriotyczna jest elementem polskiej literatury. Odgrywa bardzo ważną rolę w państwie. Jest to nasza historia spisana w książkach, zapisana przez ludzi, którzy wierzyli swój naród. Można zauważyć, że literatura patriotyczna nie powstała w okresie szczęśliwości i dobrobytu, lecz w momentach zagrożenia kraju. Literatura ta ma za zadanie zadbać o nasze tradycje, pamięć poległych, byśmy znali nasze dokonania oraz ważne postacie. Patriotyzm to miłość człowieka do swojej ojczyzny. Pierwszym utworem patriotycznym w historii polskiej literatury jest „Bogurodzica”. Nieoficjalnie została okrzyknięta pierwszym hymnem naszej ojczyzny. Śpiewna była podczas mszy i wojen. Następnym utworem, który chciałabym przytoczyć, jest „Reduta Ordona”. Opisuje bohaterów narodu polskiego. Kolejnym dziełem jest utwór „Kamienie na Szaniec”. To dla mnie najlepszy przykład patriotyzmu, dlatego że Rudy, Alek i Zośka oddali własne życie dla dobra naszej ojczyzny. Wątek „ patriotyczny” w polskiej literaturze pełni bardzo ważną rolę. Te trzy utwory podane przeze mnie, jak i wiele innych, są uważane za najważniejsze w historii polskiej literatury. Moim zdaniem: ,,Naród bez historii jest jak człowiek bez pamięci’’.
2018-02-26 15:19
W bibliotece przy ul. Witosa odbyło się kolejne spotkanie MDKK – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – działającego w naszej szkole. Tematem naszych rozmów była debiutancka książka Suzanne Young pt. „ Plaga Samobójców”, która rozpoczyna cykl „PROGRAM”. Po samym tytule oraz wyglądzie okładki można spodziewać się fascynującej fabuły, jednak wszyscy uczestnicy klubu jednoznacznie stwierdzili, że przeliczyli się ze swoimi oczekiwaniami. Sam pomysł jak i przedstawienie problemu było bardzo trafnym zabiegiem ze strony autorki. Jednak w książce zawartych jest kilka błędów, które dość mocno ważą na jej ocenie. „ Plaga Samobójców” jest lekką książką i z pewnością znajdzie swoich czytelników. Nasza szkolna biblioteka pełna jest przeróżnych gatunkowo książek, które czekają na kolejnych czytelników. Gorąco polecamy zapoznanie się m.in. z: „Być jak Erica” Michelle Painchaud , „Wszystko to, co wyjątkowe” Mathew Quick, oraz „ Wymyśliłam Cię” Francesca Zappia. Książki te zostały zakupione w ramach realizacji w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Katarzyna Mazurkiewicz
2018-02-20 14:07
17 lutego 2018 r. hala Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie gościła szachowych zawodników na VII Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę 113 uczestników. ...
2018-02-18 19:54
ORGANIZATOR: Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie CELE: - popularyzacja szachów w środowisku lokalnym i ogólnopolskim - promocja PZS w Chojnowie, miasta i gminy Chojnów oraz powiatu legnickiego - wyłonienie najlepszych zawodników w turnieju - promocja regionu, KGHM Polska Miedź S.A. TERMIN: 17.02.2018 r. godz.10.00 MIEJSCE: hala sportowa, Chojnów ul. Matejki 1 SYSTEM ROZGRYWEK: Turniej otwarty, indywidualny, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry wynosi: 10 min.+ 5 sek. na ruch dla każdego zawodnika. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decyduje: - system Buchholza (średni – po odrzuceniu po jednym wyniku skrajnym) - system Buchholza pełny - progres - liczba zwycięstw - losowanie ZAPISY: do turnieju można zapisywać się na stronie internetowej www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7869/ u sędziego turnieju lub w przypadku wolnych miejsc w dniu turnieju. Turniej przewidziany jest na 100 osób i o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń. WARUNEK UCZESTNICTWA: opłacenie wpisowego na miejscu do godz.9.30 - juniorzy – 10 PLN - seniorzy – 20 PLN - arcymistrzowie i mistrzowie międzynarodowi są zwolnieni z wpisowego. ŁĄCZNA PULA NAGRÓD WYNOSI PONAD 5000 PLN! NAGRODY W TURNIEJU: I miejsce 700 PLN + puchar II miejsce 600 PLN + puchar III miejsce 500 PLN + puchar IV miejsce 400 PLN V miejsce 300 PLN VI miejsce 200 PLN VII miejsce 150 PLN VIII miejsce 100 PLN NAJLEPSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU: I miejsce 300 PLN + puchar II miejsce 200 PLN III miejsce 100 PLN JUNIORZY: I miejsce 300 PLN + puchar II miejsce 200 PLN + puchar III miejsce 100 PLN + puchar ZAWODNICY Z RANKINGIEM ELO PONIŻEJ 2100: I miejsce 200 PLN II miejsce 100 PLN ZAWODNICY Z RANKINGIEM ELO PONIŻEJ 1800: I miejsce 150 PLN II miejsce 100 PLN Zawodnik może być nagrodzony tylko jeden raz. W turnieju przewidziane są również nagrody rzeczowe, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników oraz nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju. Organizator zapewnia sprzęt szachowy. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora turnieju. Na partię można się spóźnić 10 min. Turniej zostanie zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.
2018-02-11 17:17
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie
ul.Witosa 1
59-525 Chojnów