Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

 

 

"Matematyka- rozkosz czy tortura?"

 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie udowadniają, że matematyka może być przyjemna. Zajęcia dodatkowe prowadzone są na różnych poziomach i w różnych formach, tak, aby mocniejsi uczniowie mogli rozszerzać swoją wiedzę natomiast nieco słabsi ją uzupełniać.

    Matematyko! Udręko moja!

                            

niektóre problemy możemy wspólnie rozwiązać   to przecież nie jest takie trudne      zadanie domowe wydaje się łatwiejsze,

                                                                                                                               gdy   odrabiamy je wspólnie

   

zadanie potrafi pochłonąć bez reszty

  Jak powszechnie wiadomo matematyka jest królową nauk, jednak czasem zbyt trudną, by oddać jej należyty hołd. Dzięki zajęciom pozalekcyjnym uczniowie klas I i  II starają się sprostać temu zadaniu. Raz w tygodniu pierwszaki (w czwartek), a drugoklasiści ( w  piątek) spotykają się i dzielnie pokonują matematyczne trudności. Na zajęciach często  dochodzi do "przełomowych, zaskakujących odkryć",  że jednak nie jest TO takie trudne. Na zajęciach uczniowie pracują w grupach i indywidualnie, a nad poprawnością ich poczynań czuwa nauczyciel. W czasie zajęć uczniowie mogą więc odrobić zadanie domowe, uzyskać wyjaśnienie kwestii, których nie zrozumieli w czasie lekcji, rozwiązać problem, uzyskać odpowiedzi na pytania.                                                                                            

  -Matura rozszerzona z matematyki? Czemu nie!

                           

  nad niektórymi problemami trzeba             rysowanie wykresów jest proste                         to zadziwiające

       popracować indywidualnie         

   Uczniowie klas pierwszych i drugich zainteresowani  zdobywaniem wiedzy na poziomie rozszerzonym, mogą uczęszczać na  zajęcia dodatkowe w poniedziałek i czwartek. Po takim kursie uczniowie będą mogli przystąpić do matury  z matematyki na poziomie rozszerzonym i będą przygotowani do podjęcia studiów politechnicznych. Tu pod kierunkiem nauczyciela mają okazję rozwijać  umiejętności matematyczne, rozwiązywać zadania na poziomie rozszerzonym. Nauczyciel dostosowuje program zajęć do potrzeb grupy. Atmosfera panująca na zajęciach jest rewelacyjna, można tu zobaczyć prawdziwych pasjonatów, którzy dzięki tym lekcjom maja możliwość rozwoju. Wszyscy zgodnie twierdza, ze przychodzą na te zajęcia bardzo chętnie, ponieważ coraz częściej przekonują się, że zgłębianie  matematycznej wiedzy  może być przyjemne.

 My się matury nie boimy!

   Dzięki zajęciom fakultatywnym z matematyki  prowadzonym w środy na 7 i 8 godzinie lekcyjnej maturzyści mogą powtórzyć materiał, jak również utrwalić wiadomości .Wszystko po to by do matury z matematyki przystąpić  z przekonaniem o posiadanej wiedzy i umiejętnościach, by stres towarzyszący każdemu egzaminowi zmniejszyć do minimum. Od kilku lat matematyka jest obowiązkowym przedmiotem na egzaminach maturalnych i często to właśnie ten przedmiot okazuje się być decydującym przy przyjęciach na studia. Sami zainteresowani są  pozytywnie nastawieni , solidnie pracują i z optymizmem myślą o majowym egzaminie.

   

         my się matury nie boimy                           nad niektórymi problemami  trzeba                            na fakultetach piszemy matury próbne

                                                                                        popracować indywidualnie

   

       swoje rozwiązanie warto                  uczymy się matematyki też poza szkołą              mamy okazję zmierzyć się

     skonsultować  z koleżanką                                                                                              z zadaniami i czasem

 

czasmi problem wymaga , żeby się nim zjąć wspólnie

Wszystkie te lekcje maja wspólny mianownik- matematykę. Każdy kto ma z nią jakiekolwiek problemy lub przeciwnie-rozumie ją jak nikt inny, powinien zgłosić się na wybrane przez siebie zajęcia, może być pewien,  ze niczego nie straci a może tylko zyskać. Zapraszamy.

 

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©