Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

warsztaty dla szkół podstawowych

W dniach 30.03 -01.04.2022 r w pracowniach zawodowych PZS w Chojnowie zorganizowaliśmy warsztaty dla szkół podstawowych. Spotkania zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli i uczniów reprezentujących kierunki oferowane przez naszą szkołę: Technik ekonomista, Technik hotelarstwa, Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik Logistyk. Uczniowie mieli też możliwość obserwowania zajęć zawodowych na kierunku mechanicznym. Warsztaty były okazją do zobaczenia czegoś ciekawego, zarażenia się nową pasją, ale także świetnie spędzonym czasem😊 Dziękujemy nauczycielom i uczniom SP w Budziwojowie oraz SP 3 w Chojnowie😀

2022-04-01 19:31

zajęcia warsztatowe z przedstawicielami MONAR-u

W poniedziałek, 28.03.2022r. w klasie I BSW (mechanik pojazdów samochodowych) odbyły się zajęcia warsztatowe z przedstawicielami MONAR-u w Legnicy z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia.

2022-03-30 09:36

lekcja muzealna

Dnia 25.03.2022 roku klasa 1LO (wraz z opiekunami panią Agnieszką Robak i panią Agnieszką Rybczyńską) udała się do Muzeum Regionalnego w Chojnowie, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej "Artyści Andersa". Pan Andrzej Świdurski - dyrektor Muzeum, tym razem wystąpił w roli naszego nauczyciela. Opowiadał nam o powstaniu, przemarszu i działaniach wojennych armii gen. Władysława Andersa i artystach, którzy w tej armii się znaleźli. Dowiedzieliśmy się wielu, naprawdę ciekawych rzeczy o artystach i wydarzeniach, w których wraz z wojskiem uczestniczyli. Nie zabrakło także krótkiej biografii generała. Pan dyrektor nam wszystko pięknie opowiedział i cierpliwie odpowiadał na pytania. Na wystawie mogliśmy oglądać reprodukcje obrazów oraz oryginalne medale i odznaczenia byłych żołnierzy armii gen. Andersa. Gorąco Zachęcamy do odwiedzenia muzeum w naszym mieście. Zdjęcia poniżej

2022-03-29 20:35

Miejcie nadzieje

24 marca 2022roku, w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, z inicjatywy dyrekcji, nauczycieli i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół odbył się koncert pod hasłem „Miejcie nadzieję!”. Koncert poświęcony był Żołnierzom Niezłomnym, którzy za wolność Polski zapłacili bardzo wysoką cenę. Poświęcili swoje młode życie, zdrowie i szczęście rodzinne.

2022-03-28 14:43

Zbiórka Darów dla Ukrainy

PZS w Chojnowie włączył się w Zbiórkę Darów dla Ukrainy prowadzoną przez Powiat Legnicki i Studio Wschód. Koordynatorami akcji w szkole są Państwo Agnieszka i Artur Tomala. Do dnia dzisiejszego zebrano:  Ponad 50 ton towaru, które bezpośrednio trafiło do Lwowa i Chmielnickiego;  2.03.2022 Panowie Artur Tomala i Mariusz Gawron prywatnym transportem zawieźli na granicę pierwszy transport z darami zebranymi przez mieszkańców Chojnowa. Dary zostały przeładowane do ukraińskiego TIRa, który na granicę przybył ze Lwowa;  5.03.2022 Nasz apel słyszany jest w Europie… Pan Robert Rok (właściciel warsztatu samochodowego w Norymberdze) oraz Pan Mateusz Witkowski (pracujący w Norymberdze - nasz absolwent) przywieźli swoimi busami zapakowanymi po brzegi DARY DLA UKRAINY zebrane przez Polaków i Niemców;  6.03.2022 w niedzielę dotarły dwa TIRy z FRANCJI z DEPARTAMENT GAP, WYSOKIE ALPY - ponad 30 ton darów!!! Kolejne dwa TIRy z CHMIELNICKI - UKRAINA już czekały na przeładunek;  Grupa wolontariuszy sortuje, pakuje, opisuje dary. Niezawodna EKIPA przez kolejne dni pracuje intensywnie. W międzyczasie kwateruje rodziny UKRAIŃSKIE w mieszkaniach MIASTA I GMINY CHOJNÓW;  16.03.2022 Ruszamy z inicjatywą pomocy dla Ukrainy! Po każdej lekcji odbywać się będzie sprzedaż pysznych ciast, przygotowanych przez naszych wspaniałych uczniów i ich rodziców. Do Legnicy przyjechało kilkoro naszych rówieśników, którzy potrzebują teraz naszej pomocy. Są to m.in.: Timofij 17 lat, Kristina 16 lat, Anastazja 14 lat, Alona 13 lat i najmłodszy Marek lat 4. Zbieramy między innymi na nowe buty, ale też dla najmłodszego chłopczyka na nowe okulary, których bardzo potrzebuje. Zachęcamy do kupowania słodkości i pomocy. Otwórzmy nasze serca! Dobro wraca! Akcja przeprowadzana jest przez w każdym budynku szkolnym: 16.03.2022 – ul. Poźniaków 23.03.2022 – ul. Witosa 30.03.2022 – ul. Wojska Polskiego  19.03.2022 blisko 50 uchodźców (matki z dziećmi) zakwaterowani w Dusznikach Zdroju, który został wyposażony w stoliki, krzesełka, wózki materace, foteliki, pluszaki, akcesoria dla dzieci i niemowląt dzięki operatywności Artura Tomali i Mariusza Gawrona.  20.03.2022 kolejny TIR dotarł do Chmielnickiego z żywnością, lekami, opatrunkami oraz 80 łóżkami polowymi, materacami, śpiworami. Dary te zostały przekazane Straży Pożarnej w Chmielnickim. Strażacy walczą w Chmielnickim jak również jeżdżą do Kijowa. DZIĘKUJEMY Fundacji ESPA, która głównie przekazała cały sprzęt. Wielkie słowa uznania dla mieszkańców Chojnowa, uczniów szkoły, rodziców a przede wszystkim dla Państwa Agnieszki i Artura Tomali, którzy wraz z Mariuszem Gawronem organizują wolontariuszy z którymi pracują niemalże codziennie przy sortowaniu i pakowaniu zebranych darów.

2022-03-22 15:37

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©