Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Inżynieria transportu kolejowego na PWSZ

Dnia 09.12.2021 klasa 2TL udała się na wykład do PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wykład prowadził Pan Grzegorz Gorczycki i dotyczył on transportów kolejowych. Po wykładzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w symulacji prowadzenia pociągu pod nadzorem Pana Pawła Andrzejczyka.

2021-12-09 19:49

Czy warto było? 200-rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida

Czy warto było, aby uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół na chwilę zatrzymali się i wczytali w historię życia, i w słowa poety tak doświadczonego przez los, a tak pragnącego pić ze źródła: Prawdy, Miłości i Piękna? Odpowiedź brzmi – warto było.

2021-12-06 10:25

Śpiewanie hymnu w PZS

11:11

2021-11-10 14:54

X Ognisko Patriotyczne

PZS

2021-11-10 14:52

SŁOWA OJCZYZNY PEŁNE

8.listopada 2021 roku to pierwszy dzień Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie .Obchody Tygodnia Patriotyzmu to już tradycja w naszej szkole. W tym roku rozpoczęliśmy go czytaniem tekstów patriotycznych „Słowa Ojczyzny pełne”. Uczniowie szkół średnich , wysłuchali utworów, których głównym motywem jest ojczyzna, a ich autorzy zostali uznani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej za patronów roku 2021. Jednym z nich jest Cyprian Kamil Norwid. W wierszu „Ojczyzna”, przedstawił ojczyznę jako matkę. Poeta uważał, że tak jak nikt nie jest w stanie zabrać matce dziecka, które rosnąc, staje się coraz bardziej przywiązane do rodzicielki, tak nikt nie zna sposobu na odebranie państwu obywateli – patriotów. Patronem roku 2021 został również Tadeusz Różewicz. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin poety. Uczniowie szkół średnich i szkoły podstawowej zapoznali się z jego wierszem pt. „Oblicze ojczyzny”. W dzieciństwie całą ojczyzną jest dom rodzinny. Ojczyzna w oczach dziecka jest radosna, pachnąca i bliska. Dopiero później pojawiają się obowiązki i coraz trudniejsze skojarzenia. Dla ojczyzny trzeba się uczyć i pracować, dla ojczyzny trzeba brać udział w wyborach i współuczestniczyć w polityce. A czasem trzeba nawet podjąć walkę o nią. Utwory Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza zostały wysłuchane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie o godzinie 12.00. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również szkoły podstawowe na terenie miasta Chojnowa. O tej samej porze nasi uczniowie odwiedzili dzieci w przedszkolach. Młodzież ze szkoły przy ulicy Wojska Polskiego odwiedziła Przedszkole Nr 1 w Chojnowie, LO –Żłobek przy ul. Sikorskiego, natomiast uczniowie ze szkoły przy ul. Witosa Ochronkę Sióstr Służebniczek. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wysłuchały piosenki Jerzego Kobylińskiego o młodym patriocie, wspólnie uczyły się wiersza ” Katechizm polskiego dziecka”, a na zakończenie zaśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu Polski. Na pamiątkę wspólnego świętowania, otrzymały naklejki z Tygodnia Patriotyzmu.

2021-11-08 13:46

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©