Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

27 i 28 października 2021 roku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jak co roku, odbyły się w bibliotece szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego spotkania z klasami pierwszymi oraz II klasą Technikum Żywienia. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2021 roku brzmi: „Baśnie i legendy z całego świata”. Na zajęciach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Czy warto czytać?” W związku z tym, że nasza szkoła przyjęła imię Orląt Lwowskich uczniowie zapoznali się z książkami na temat obrony Lwowa, jakie są na stanie biblioteki szkolnej. Czas jaki nam pozostał do końca lekcji wykorzystaliśmy na przeczytanie fragmentu książki pt. ”Lwowski ptak” Piotra Tymińskiego. Książka opowiada o obronie Lwowa widzianej oczami piętnastoletniej Tońki. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze przy płonących świecach i herbatce.

2021-11-08 12:48

X Tydzień Patriotyzmu

8 - 11 listopada

2021-11-08 10:30

OWIUR W KLASACH TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Klasy III i IV TŻ i UG wzięły udział w eliminacjach szkolnych XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Blok: Gastronomia. Po części pisemnej w postaci testu nastąpiła część praktyczna, do której zakwalifikowało się pięć uczennic. Wszyscy finaliści etapu szkolnego wytrwale i z pełnym profesjonalizmem walczyli o przejście do następnego etapu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2021-11-03 15:00

KLASA IV TŻ i UG wyrusza na podbój Poznania

Dnia 25.10.21 r. klasa IV TŻ i UG wyruszyła na podbój Poznania. Odwiedziliśmy Muzeum Czekolady, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach czekolady. Spacerowaliśmy Rynkiem podziwiając przepiękne widoki, a na sam koniec zawędrowaliśmy do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii. Braliśmy udział w spotkaniu z Władzami Uczelni, pokazie flambirowania , przypomnieliśmy sobie techniki i metody obsługi konsumenta. zjedliśmy przepyszny obiad przygotowany specjalnie dla nas oraz obejrzeliśmy zaplecze gastronomiczne. Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni.

2021-11-03 14:23

Zajęcia z darami jesieni

W ramach współpracy z OHP w Jaworze, 27 października 2021r. w zaciszu biblioteki szkolnej p.Jagoda Karpiejczyk wraz z młodzieżą szkoły branżowej tworzyła niezwykłe dekoracje jesienne...

2021-10-29 12:01

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©