Aktualności

Dziennikarze i strażacy w teatrze
W piątek tj. 26.09.2014  klasa druga liceum ogólnokształcącego w Chojnowie, wraz z opiekunkami, panią Józefą Olszańską i panią Moniką Pacaniuk, wybrała się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej  w Legnicy na spektakl pod tytułem Madonna, Księżyc i pies.

Przedstawienie opowiada o mieszkańcach Baia Luny, zapadłej wioski w Transylwanii, którzy są przerażeni wieścią, że ZSRR wystrzelił psa w kosmos i planuje lot na Księżyc, gdzie przecież ma przebywać wniebowzięta niegdyś Matka Boża, Maryja. Postanawiają za wszelką cenę uratować Madonnę. Spokój wioski zostaje nieodwracalnie zburzony…

Gra aktorska była wyśmienita, każdy z nas ma swojego faworyta. Nie było tradycyjnego dystansu między aktorem i widzem, gdyż scena biegła przez środek pomieszczenia. Ciekawe były efekty dźwiękowe i świetlne, bo budowały emocje i atmosferę.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że wyjazd do teatru to bardzo dobry pomysł, oby więcej takich;)

Reżyseria: Lech Raczak
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Ewa Tetlak
Muzyka: Jacek Hałas
Ruch sceniczny: Witold Jurewicz
Film wideo: Karolina Grzeszczuk
Muzycy: Marta Sochal-Matuszyk (skrzypce, skrzypce Stroha, bęben), Łukasz Matuszyk (akordeon, fujarka)
Anna Gerke   

data publikacji: 2014-09-29 09:57
 
Nauka rozkosz czy tortura?
Dolnośląski Festiwal Nauki jest organizowany nieprzerwanie od 1998 roku. W tym roku to już XVII edycja. Chętnych do wzięcia udziału w wykładach, pokazach, warsztatach, zajęciach plenerowych było ponad 100 tys. osób. 19 września grupa dziennikarska z klasy IIa udała się na wycieczkę do Wrocławia. Pojechaliśmy pociągiem, który dla wielu z nas stanowi egzotyczny środek transportu. Dobry nastrój i piękna pogoda towarzyszyły nam w drodze do Auli Leopoldina na wykład profesora Jana Miodka. Hasło przewodnie spotkania brzmiało „Rozum w języku”. Ten znany językoznawca udowodnił tezę, że język jest logiczny, choć zdarzają się oczywiści wyjątki. Dlaczego nogawka a nie rękawka? Dlaczego schody a nie wchody, skoro po nich wchodzimy?

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer ulicami Wrocławia. Przeszliśmy śladami poetów związanych z Wrocławiem. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki architektury stolicy Dolnego Śląska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a także autografu profesora Jana Miodka, dedykowanego klasie IIa.

data publikacji: 2014-09-25 15:51
 
KURS KWALIFIKACYJNY − TECHNIK ROLNIK
Powiatowy Zespół Szkół organizuje kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik.

W wyniku kształcenia na Kursie kwalifikacyjnym w zawodzie technik rolnik zdobędziesz umiejętności:
- projektowania procesów technologicznych w gospodarstwie rolnym;
- sporządzania wniosków o przyznanie funduszy unijnych wspierających rozwój gospodarstw rolnych;
- przygotowania do pracy i obsługi maszyn rolniczych;
- obsługi instalacji i urządzeń w gospodarstwie rolnym;
- prowadzenia produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym zgodnie z zasadami zrównoważonego rolnictwa i Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej;
- prowadzenia usług agroturystycznych;
- prowadzenia rachunkowości domowej, kalkulacji i opracowania budżetu domowego;
- przekształcania gospodarstw w procesie integracji europejskiej;
- zaplanowania swojej działalności na rynku pracy w formie samozatrudnienia.
Absolwenci mają prawo przystąpienia do egzaminu zewnętrznego tj. egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanych w szkole.
Kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik daje również wykształcenie rolnicze, które wymagane jest przy ubieganiu się o dotacje unijne z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. np. w ramach pragramu "Młody rolnik: Ułatwianie startu młodym rolnikom" (więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl ) czy do przechodzenia na renty strukturalne.
Absolwenci mają prawo przystąpienia do egzaminu zewnętrznego tj. egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanych w szkole.
Kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik rolnik daje również wykształcenie rolnicze, które wymagane jest przy ubieganiu się o dotacje unijne z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. np. w ramach pragramu "Młody rolnik: Ułatwianie startu młodym rolnikom" (więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl ) czy do przechodzenia na renty strukturalne.

data publikacji: 2014-09-19 18:34
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
Strażacy w akcji! -Nie jesteśmy jeszcze prawdziwymi strażakami, ale spisaliśmy się na medal- tak swój udział w zawodach podsumowali uczniowie klasy pożarniczo- ratowniczej chojnowskiego LO. 14 września niedaleko Chojnowa, w Krzywej, odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których po raz pierwszy - gościnnie - wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klasy pożarniczo-ratowniczej. Oprócz naszych koleżanek i kolegów do zawodów przystąpiły drużyny męskie z Krzywej, Niedźwiedzic, Jaroszówki, Witowa i Rokitek. Co ciekawe, w szeregach jednostek straży pożarnej znajduje się coraz więcej przedstawicielek płci pięknej. Nie zabrakło drużyn żeńskich z Krzywej i Niedźwiedzic. Na zawodach obecni byli przedstawiciele Wyższej Straży Pożarniczej. Rywalizacja była bardzo zacięta, w konkurencjach liczyły się ułamki sekund. Trzeba było wykazać się refleksem, sprytem, a przede wszystkim kondycją fizyczną. Konkurencje obejmowały m. in. rozegranie sztafety pożarniczej 7x50 m oraz tzw. rozwinięcie bojowe.: Nasi uczniowie wraz ze strażakami z OSP w Rokitkach,  panem Mateuszem Dąbrową i panem Wiesławem Szcześniakiem, starali się dotrzymać tempa doświadczonym strażakom. Ich postawa był przykładem tego, czego można się nauczyć, uczęszczając do klasy o profilu strażackim. Mimo że nie brali udziału w klasyfikacji generalnej (ze względu na wiek), otrzymali nagrody w postaci medali. Po zakończeniu zawodów odbył się „chrzest bojowy”, który polegał – jak na prawdziwego strażaka przystało – odważnym kontakcie z wodą: nasi dzielni strażacy z klasy II zostali wrzuceni do wody przez starszych kolegów z OSP Rokitki. Wszystkim drużynom strażackim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na zawody za rok! Wyniki klasyfikacji: W grupie męskiej: 1. OSP Jaroszówka, 2. OSP Niedźwiedzicie, 3. OSP Rokitki, 4. OSP Witków, 5. OSP Krzywa, 6. Klasa pożarniczo-ratownicza (poza klasyfikacją) uzyskała czas plasujący ich w połowie stawki. W grupie żeńskiej: 1. OSP Krzywa 2. OSP Niedźwiedzice Poniżej fotorelacja z zawodów:
data publikacji: 2014-09-16 16:46
 
Rozpoczęcie roku szkolnego ;)
Jak wiadomo od dawna wszystko, co dobre szybko się kończy... Uczniowie naszej szkoły wypoczęci i pełni optymizmu stawili się o godz. 9 w Hali Sportowej przy ul. Matejki, gdzie oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w Powiatowym Zespole Szkół. Dla naszych nowych kolegów będzie to ich pierwszy rok nauki w naszej szkole Mimo, iż 1 września dla nas uczniów kojarzy się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, należy też pamiętać, że ten dzień na kartach historii zapisał się jako największy konflikt zbrojny świata, dlatego też nasze koleżanki i koledzy pod bacznym okiem Pani Agnieszki Robak przygotowali krótki apel, który przypomniał nam o tym jakże ważnym wydarzeniu. Po uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, by jeszcze przez chwile powspominać beztroskie wakacyjne chwile Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym !
data publikacji: 2014-09-01 22:02
 
<< nowsze | 120  | 121  | 122  | 123  | 124 | 125  | 126  | 127  | 128  | 129  | 130  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©