Aktualności

Szybcy jak wiatr, spokojni jak las
O klasie pożarniczo-ratowniczej w LO, która działa (z powodzeniem) od roku szkolnego 2013/2014 już pisaliśmy. Dzisiaj parę słów o nowym profilu w Chojnowskim Ogólniaku, o klasie wojskowej. "Zapraszamy do klasy wojskowej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Chojnowie"

Szybcy jak wiatr, spokojni jak las, zapalczywi niczym ogień, niewzruszeni jak góry, niepoznani jak ciemność, gwałtowni niczym piorun – tacy wini być żołnierze.

Sun Zi

Jeśli w przyszłości chcesz być żołnierzem, a już teraz spełniasz któreś z wymagań postawionych wojskowym przez Sun Zi, my pomożemy Ci spełnić resztę. Poprawimy twoją kondycję, wywieziemy Cię na poligon i na pewno nie zostawimy samego, specjaliści z jednostki wojskowej w Bolesławcu pomogą Ci poznać służbę wojskową w jej różnych formacjach i odsłonach i pomogą Ci wybrać odpowiednią ścieżkę kariery wojskowej.

data publikacji: 2014-06-02 16:07
 
I Olimpiada Lekkoatletyczna
Serdecznie zapraszamy na I Olimpiadę Lekkoatletyczną w Powiatowym Zespole Szkół. Olimpiada odbędzie się w dniach od 3 do 5 czerwca 2014 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zmaganiach sportowych !
data publikacji: 2014-05-20 20:11
 
Zostań z nami poza czas…
W niedzielę 27 kwietnia br. na Placu św. Piotra w Rzymie odbyła się msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII. By obchody tego wydarzenia pozostały na długo w naszej pamięci uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny pt. „ Zostań z nami poza czas”, w trakcie którego to wspominali wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Punktualnie o godzinie 11 Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie wypełnił się po brzegi uczniami Powiatowego Zespołu Szkół oraz przedstawicielami władz miejskich, gminnych a także mieszkańcami miasta, którzy również razem z nami chcieli przeżyć to jakże wyniosłe wydarzenie. W trakcie programu artystycznego wędrowaliśmy przez życie polskiego papieża słuchając opowieści czytanych przez Damiana Wdowińskiego, Samantę Saj, Ewelinę Psiuch oraz dyrektorów każdej ze szkół wchodzących w skład PZS. Między słowami Alina Żybura, Danuta Leonhardt i Kamila Kawa przy wsparciu pana Dariusza Matysa raczyły gości utworami muzycznymi śpiewanymi z pełnym zaangażowaniem. Całości dopełniała prezentacja multimedialna wykonana przez Martynę Duda. Przedstawiony program artystyczny poruszył wielu widzów i sprawił, że to wydarzenie pozostanie w naszej pamięci na długie lata…
data publikacji: 2014-05-13 07:19
 
Pożegnanie absolwentów w Powiatowym Zespole Szkół
"Nie wierzyłem, że przejdę ten most,

I gdy stoję już na drugim brzegu brzegu,

Nie wierzę, że go przeszedłem"
My również nie możemy uwierzyć, że to już koniec. 25 kwietnia 2014 r w chojnowskim Domu Schrama odbyło się uroczyste pożegnanie naszych starszych kolegów i koleżanek. Wtedy to maturzyści otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a słowom pożegnania i podziękowań nie było końca. Na uroczystości pożegnania klas maturalnych obecni byli goście ze Starostwa Powiatowego w Legnicy - starosta, pan Jarosław Humenny, dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, pani Elżbieta Iwanicka, Burmistrz Miasta Chojnowa, pan Jan Serkies, rodzice oraz całe grono pedagogiczne. 

data publikacji: 2014-05-01 12:11
 
Święto Patrona Szkoły w LO
15 kwietnia 2014 roku w auli szkolnej przy ul. Poźniaków odbyły się uroczystości związane z postacią Mikołaja Kopernika, patrona chojnowskiego liceum. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat uczonego w konkursie wiedzy. Wzięły w nim udział cztery drużyny – dwie z klasy Ia i po jednej z klas IIa i IIIb. Każda z drużyn musiała odpowiedzieć na 8 pytań, które dotyczyły życia, działalności i dzieł wybitnego astronoma i humanisty. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb, drugie –klasa Ia, trzecie ex aequo drużyny z klasy I a i IIa. Odpowiedzi uczestników oceniało jury w składzie:
data publikacji: 2014-04-15 22:55
 
<< nowsze | 122  | 123  | 124  | 125  | 126 | 127  | 128  | 129  | 130  | 131  | 132  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©