Aktualności

Wyniki II edycji międzyszkolnego konkursu językowego DENG DENG
Wyniki II edycji międzyszkolnego konkursu językowego z języka angielskiego i niemieckiego DENG DENG, przeprowadzonego dnia 20.03.2014

W konkursie z języka angielskiego laureatami są:

I miejsce Adam Biliński uczeń klasy III B LO w Chojnowie

II miejsce Joanna Sikora uczennica klasy III A LO w Chojnowie

III miejsce Karol Wojtan uczeń klasy III B LO w Chojnowie

......

data publikacji: 2014-03-21 07:30
 
Zrozumieć sztukę
Wczoraj klasy IIa i IIIa LO uczestniczyły w lekcjach muzealnych. Uczniowie uzupełniali wiedzę polonistyczną nt. realizmu w sztuce XIX wieku oraz zagadnień sztuki wieku XX.

Lekcje odbyły się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Młodzież odwiedziła także Muzeum Współczesne we Wrocławiu. Tu licealiści obejrzeli wystawy czasowe, prezentujące sposób funkcjonowania żywotnych problemów życia społecznego w sztuce (m.in. ekspozycję „Domy srebrne jak namioty”). W interaktywnej tubie uczniowie pracowali twórczo pod kierunkiem instruktorów.

Pracowity dzień zwieńczyła wizyta w Teatrze Współczesnym i uzupełniły wrażenia doznane podczas oglądania spektaklu „Życie snem”.

data publikacji: 2014-03-20 17:53
 
Pokaż język - konkurs
Dnia 13.03.2014 uczniowie liceum ogólnokształcącego i technikum wzięli udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe.

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 24 uczniów. Konkurs miał formę internetowego testu z języka angielskiego lub niemieckiego, na podstawie którego wyłoniono najlepszych uczniów do półfinałów regionalnych.

Do półfinałów, rozgrywanych 25.03.2014 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Język angielski:

Adam Berkowski – kl. II a LO

Adam Biliński – kl. III b LO

Szymon Borys – kl. III a LO

Język niemiecki:

Szymon Homętowski – kl. III b LO

Martyna Duda – kl. II TE

Anna Gerke – kl. I LO

Życzymy powodzenia w półfinałach!

data publikacji: 2014-03-17 12:09
 
Rozpoczynamy przedstawianie bogatej oferty naszej szkoły.
Pierwszym prezentowanym przez nas kierunkiem jest Technik Organizacji Reklamy. Jest to nowość w naszej szkole.

Technik organizacji reklamy to bardzo interesujący zawód, posiadający ogromne szanse na szybki rozwój w krótkim czasie. Jest to szerokoprofilowy kierunek, który łączy wiedzę z kilku zakresów, a mianowicie wiedzę ekonomiczną, plastyczną, organizacyjną i przede wszystkim informatyczną. Ukończenie tego kierunku umożliwi absolwentom pracę w środowisku szeroko rozumianej reklamy, która jak wiadomo jest jakże istotnym elementem gospodarki rynkowej...w końcu

REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU

data publikacji: 2014-03-15 10:12
 
Młodzi strażacy.
W sobotę 8.03.2014r, o godz 17.00 klasa I LO o profilu pożarniczo-ratowniczym po raz pierwszy wzięła udział w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym członków Jednostki OSP w Rokitkach. Zebraniu przewodniczył naczelnik Jednostki p.Bogdan Strykowiec. Podczas spotkania została podsumowana działalność Jednostki w ubiegłym roku, a także omówiono najważniejsze zadania i przedsięwzięcia zaplanowane na bieżący rok. W szeregi OSP wstąpiliśmy na początku roku szkolnego, lecz w takim zebraniu mieliśmy okazję uczestniczyć po raz pierwszy. Na spotkaniu współdecydowaliśmy o ważnych sprawach dotyczących Jednostki, poczuliśmy się wtedy jak pełnoprawni członkowie OSP.
data publikacji: 2014-03-12 21:59
 
<< nowsze | 123  | 124  | 125  | 126  | 127 | 128  | 129  | 130  | 131  | 132  | 133  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©