Aktualności

Uczniowie klasy pożarniczej Chojnowskiego Ogólniaka wystartowali w Turnieju Wiedzy Pożarniczej
7 marca w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Chojnowie odbyły się miejskie i gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zawodach wzięli udział uczniowie w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
data publikacji: 2014-03-08 10:45
 
Rekrutacja
Drodzy Gimnazjaliści!

Już wkrótce staniecie przed jednym z najważniejszych wyborów w Waszym życiu, a mianowicie przed wyborem szkoły, oraz kierunku ścieżki edukacyjnej.
Wiemy, że wielu z Was nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych planów na przyszłość dlatego nie chcemy abyś został z tą decyzją sam. Właśnie dla Was Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie otworzy swoje drzwi.
Musisz zdawać sobie sprawę, że to od Ciebie zależy twoja przyszłość i dokonaj wyboru szkoły, który w przyszłości będzie mógł zaowocować Twoim sukcesem.
Mamy nadzieję, że przedstawiona oferta naszej szkoły będzie dla Was źródłem cennych informacji i pomocna w podjęciu pierwszej, w pełni świadomej decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Gimnazjalistów

data publikacji: 2014-02-26 14:15
 
Lata dwudzieste, lata trzydzieste....
11 października 1918 roku we francuskim Compiegne podpisano zawieszenie broni między aliantami, a Niemcami. Było to zakończenie I wojny światowej. Był to też początek nowego rozdziału w historii Europy i świata - rozdziału krótkiego, ale błyskotliwego, pełnego przemian. To czas jazzu, radia i kina, królami masowej wyobraźni stają się Charlie Chaplin czy Rudolf Valentino. W Stanach Zjednoczonych to czas prohibicji i sławnych gangsterów takich jak Al Capone. W sztuce panuje awangarda. W dwudziestoleciu międzywojennym pojawiają się: telewizja, magnetofon i antybiotyki, ale też wiele milionów ludzi umrze z głodu w bolszewickiej Rosji. To okres bardzo silnie związany z polityką - z jednej strony groza dopiero co zakończonej I wojny światowej, z drugiej cień II wojny, która lada moment wybuchnie. Jak w tej epoce czuje się człowiek?
data publikacji: 2014-02-15 17:11
 
Jasełka w LO
23 stycznia 2014 klasa I LO po raz kolejny przedstawiła jasełka. Wśród widzów znaleźli się goście ze Starostwa Powiatowego w Legnicy, Jednostek Straży Pożarnej, uczniowie i rodzice. Ci ostatni, obok nauczycieli, wcielili się również w role aktorów, recytując wybrane fragmenty wierszy. Klasa strażaków i dziennikarzy po raz kolejny spisała się na medal. I choć o Świętach Bożego Narodzenia niektórzy z nas dawno już zapomnieli, to przez te krótkie chwile mogliśmy jeszcze raz poczuć magię minionych świąt.

Chcieli powiedzieć wszystko, co widzieli
W ich głosach kwitło światło i muzyka
I żyli jakby ciągle w radosnej niedzieli
Nie widząc, jak to światło powoli zanika.

data publikacji: 2014-01-27 18:44
 
Wizyta w PZS
W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przybyli goście w osobach: Jerzego Więcławskiego - Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Michała Huzarskiego - Przewodniczącego Komisja Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Powiatowym Zespole Szkół. Wsród gości znaleźli się również Starosta Powiatu Legnickiego - Jarosław Humenny i dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych - Elżbieta Iwanicka.
data publikacji: 2014-01-27 18:34
 
<< nowsze | 125  | 126  | 127  | 128  | 129 | 130  | 131  | 132  | 133  | 134  | 135  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©