Aktualności

Lata dwudzieste, lata trzydzieste....
23.01.2014 r. godz. 11.00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego odbyły się eliminacje IX edycji programu „Szlakiem Epok Literackich - „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.
data publikacji: 2014-01-25 14:05
 
POLONEZ W RYNKU
W niedzielny wieczór 5 stycznia 2014r. na chojnowskim Rynku młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie zatańczyła MATURALNEGO POLONEZA.

Tuż przed godziną 19.00, w strugach padającego deszczu, na przepięknie oświetlonym Rynku uczniowie PZS z pochodniami w rękach zaprezentowali mieszkańcom miasta staropolski taniec, który obecnie rozpoczyna wszystkie bale studniówkowe.
Młodzi ludzie tego dnia zamienili sportowe stroje i puchowe kurtki na eleganckie sukienki, garnitury i krawaty. Gdy cały Rynek rozbrzmiewał taktami poloneza, uczniowie odmierzali taneczny krok i wykonywali wyćwiczone figury. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych dźwięki muzyki i popisy tancerzy z Powiatowego Zespołu Szkół przyciągnęły do Rynku mieszkańców miasta. Uczniowie stworzyli niezwykłe widowisko i tym samym zrekompensowali sobie i publiczności przemoczone obuwie.
Być może polonez w Rynku w wykonaniu młodzieży PZS na stałe wpisze się w chojnowskie życie kulturalne.

data publikacji: 2014-01-08 09:14
 
Jasełka 2013
Tradycyjnie pod koniec roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali szkolne jasełka. W świątecznym nastroju wśród pastorałek i kolęd powitaliśmy Narodzone Dziecię, by potem złożyć sobie życzenia i usiąść do wspólnej szkolnej wigilii.
data publikacji: 2013-12-22 14:05
 
Wizyta Mikołajkowa w Szklarach Górnych
W tym roku po raz kolejny odwiedziliśmy wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Udział wzięli uczniowie klasy II A oraz III B Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie. Tradycją stała się wizyta u naszych koleżanek i kolegów z ośrodka i obdarowywanie ich paczkami mikołajkowymi. Zbieraniem zabawek i pieniędzy na zakup słodyczy do paczek zajęli się w tym roku uczniowie klasy III B LO, a zaangażowanie się w akcję, przygotowanie paczek sprawiło im dużo radości. W czasie odwiedzin panuje radosna atmosfera, sprzyjająca nawiązywaniu nowych przyjaźni.
data publikacji: 2013-12-14 10:03
 
Co się odwlecze, to nie uciecze :)
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie już ponad dwadzieścia lat jeżdżą z prezentami od św. Mikołaja do Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Mieszkańcami tego domu są chłopcy dotknięci ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami, często pozbawieni miłości rodzicielskiej. Zanim młodzież wyruszy ze swoją wizytą gromadzi środki, by móc przygotować paczki dla 60 młodych pensjonariuszy: sprzedaje własne wypieki, kwestuje, zbiera pluszowe maskotki, organizuje koncert charytatywny.....................
data publikacji: 2013-12-13 17:44
 
<< nowsze | 126  | 127  | 128  | 129  | 130 | 131  | 132  | 133  | 134  | 135  | 136  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©