Aktualności

Edukacja z Wartościami
W dniu 06. 11. 2018 roku odbyło się spotkanie młodzieży z Wojska Polskiego z przedstawicielami fundacji ,,Edukacja z Wartościami’’ jako organizator Świat u Stóp- projektu motywacyjnego przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży. Zajęcia prowadzili Pani Małgorzata i Dariusz Waszkiewiczowie. www.ezw.edu.pl
data publikacji: 2018-11-07 12:31
 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 29 i 30 października 2018 roku odbyły się w naszej szkole przy ul. Wojska Polskiego wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
data publikacji: 2018-11-07 11:04
 
I Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotyczniej
W Powiatowym Zespole Szkół rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Patriotyzmu ( od 6 do 9 listopada ). Dzisiejszy dzień wypełniły pieśni patriotyczne, które w auli szkoły przy ul. Poźniaków wykonali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przygotowały klasy II TE i T Hot wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Dreger. Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta powiatu legnickiego, pan Krzysztof Sowiński, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i, przede wszystkim, uczestnicy konkursu. Występy oceniało jury w składzie: pani Krystyna Czapska - przewodnicząca, pani Brygida Mytkowska - sekretarz gminy miejskiej Chojnów, pani Anna Kopyra - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, pan Stanisław Horodecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, pan Mariusz Gerbera - pracownik Muzeum Regionalnego w Chojnowie. W konkursie wzięli udział nie tylko przedstawiciele chojnowskich szkół, ale także z Miłkowic, Rokitek, Starego Łomu, Budziwojowa, Krzywej, Niedźwiedzic i Zagrodna. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Zapraszamy do fotorelacji.
data publikacji: 2018-11-06 15:17
 
Vivat Niepodległa
Tydzień Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie 6 - 9 listopada 2018r.
data publikacji: 2018-11-04 08:46
 
Ćwiczenia przeciw pożarowe w PZS
Dnia 30. 10. 2018r. o godzinie 12.45 w Powiatowym Zespole Szkół przy ulicy Witosa odbyły się ćwiczenia pożarnicze w ramach Powiatowo-Gminnych Ćwiczeń Obronnych pod kryptonimem Starostwo 2018. Scenariusz przewidywał następujące zdarzenie: Do budynku szkolnego przy ulicy Witosa wtargnął nożownik z kanistrem benzyny. W wyniku ataku w budynku uwięzionych zostało osiem osób. Spowodowało to ewakuację wszystkich uczniów, natomiast ranna ósemka wymagała specjalistycznej pomocy służb ratunkowych przy użyciu podnośnika strażackiego oraz pierwszej pomocy ze strony ratowników medycznych. Do pomocy przy prowadzeniu pozorowanej akcji gaśniczej przybyły zastępy OSP z Krzywej i Rokitek. Na czas trwania ćwiczeń policja wstrzymała ruch zamykając całą ulicę. Prowadzeniu całej ewakuacji przyglądały się władze powiatu z panią starostą Janiną Mazur i panem wicestarostą Krzysztofem Sowińskim na czele, burmistrz miasta Chojnów pan Jan Serkies oraz bryg. mgr inż. Zdzisław Sokół - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
data publikacji: 2018-10-31 12:24
 
<< nowsze | 45  | 46  | 47  | 48  | 49 | 50  | 51  | 52  | 53  | 54  | starsze >>

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©