Aktualności

Pierwszoklasiści LO poczynają (sobie) teatralnie...
Wyjątkowy spektakl w wyjątkowym miejscu. Lokal w którym czas się zatrzymał. Kawiarnia Jubilatka i jej właścicielka, pani Alicja Dul, tworzą nierozerwalny związek już 50 lat.
data publikacji: 2017-10-26 19:23
 
Klasa II podbija Poznań.
19 października klasa II LO odwiedziła piękny Poznań. Spotkaliśmy się z dziennikarzami Gazety Wyborczej i poznaliśmy dzieła sztuki w Muzeum Narodowym. Wieczór przyniósł niezwykłe wrażenia po obejrzeniu Rigoletta w Teatrze Wielkim. Pogoda dopisała w ten ciepły jesienny dzień. Pozdrawiamy.
data publikacji: 2017-10-25 12:44
 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3
Do biblioteki szkolnej przy ul. Witosa 1 zakupiono książki w ramach realizacji programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3. W 2016 roku beneficjentem byli uczniowie Technikum obecnie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego. Głównym celem Programu jest zachęcenie młodzieży do czytania książek, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacenie biblioteki szkolnej o nowości wydawnicze i książki poczytne wśród młodzieży.
data publikacji: 2017-10-20 10:06
 
Łączmy nasze serca bez granic
Pod hasłem Łączmy nasze serca bez granic czyli Unissons nos coeurs sans frontières – w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie od września 2016 roku realizujemy projekt w ramach programu Erasmus + Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół. Projekt ma na celu różnorodną i systematyczną współpracę miedzy szkołami z różnych części Europy – Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Niemiec, Włoch, Portugalii i, oczywiście, Polski. Chodzi tutaj o wymianę doświadczeń edukacyjnych z wielu europejskich szkół, poszerzenie horyzontów poprzez zetkniecie z inną kulturą, wyrobienie postaw zrozumienia i poszanowania odmienności. W sobotę 14 października ośmioosobowa grupa ( 3 nauczycieli i 5 uczniów) wyruszyła do Salerno we Włoszech. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie wielu historycznych i bardzo interesujących miejsc oraz dużo atrakcji. Życzymy im mnóstwa wrażeń oraz czekamy na wyczerpującą relację z wyjazdu.
data publikacji: 2017-10-18 22:08
 
Nauka to potęgi klucz, czyli Dzień Edukacji Narodowej w PZS
Dzień Edukacji Narodowej to święto będące upamiętnieniem rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obchodzony jest każdego roku 14 października. To święto pedagogów, wychowawców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. Nie mogło zabraknąć uroczystych obchodów w PZS. Samorząd szkolny pod czujnym okiem opiekunów przygotował widowisko, które pełne było humoru, zabawy, refleksji i radości. Zobaczyliśmy szkołę okiem nauczycieli, rodziców, uczniów, a nawet sprzątaczek. Wszyscy oni na co dzień uczestniczą w niełatwym procesie nauczania, nieważne, czy z tej, czy z drugiej strony ławki szkolnej. We wspólnej zabawie uczestniczyli nie tylko dyrekcja, nauczyciele i uczniowie, ale także przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Rady Rodziców. Z okazji tego święta – dyrekcji szkoły, uczniom, nauczycielom, pedagogom, pracownikom szkoły, rodzicom i wszystkim związanym z nauczaniem dedykujemy te słowa: Choć dzieli wielka nas różnica Twych doświadczonych – naszych młodych lat, Jednak zatarła się granica, Która pokoleniom stawia świat. Widzimy nieraz, że znużenie Na czole Twoim kładzie cienie, A jednak zawsze masz siły, Byśmy się dobrze uczyli, By nie był to stracony czas!
data publikacji: 2017-10-15 12:28
 
<< nowsze | 63  | 64  | 65  | 66  | 67 | 68  | 69  | 70  | 71  | 72  | 73  | starsze >>

ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE ORLĘTA LWOWSKIE
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©