Wygląda dobrze
To pole jest wymagane


Powrót


(szerokość: 750 / wysokość: 500)



(szerokość: 375 / wysokość: 500)WIZYTA POLSKIEJ DELEGACJI W PORTUGALII

Dnia piątego lipca trzyosobowa delegacja nauczycieli w składzie; Joanna Więcław, Agnieszka Rybczyńska i Izabela Banaszak rozpoczęła ostatnią wizytę w Faro/ Portugalia w ramach programu Erasmus+ „Łączymy nasze serca bez granic". Ostatni raz spotkaliśmy się z koordynatorami biorącymi udział w projekcie. Wizyta trwała od 5 lipca do 10 lipca 2019 rok.

Delegacje siedmiu krajów pracowały nad zadaniami związanymi z projektem. Większość działań skoncentrowała się na uzyskaniu końcowego produktu „wspólne dzieło", przeszkoleniu przez głównego koordynatora- panią Therese Boffy odnośnie  sposobu wypełniania ‘mobile tool" oraz ustaleniu głównych treści do raportu końcowego.

Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie. W niedzielę 7 lipca poznawaliśmy zachodnią część wybrzeża Algarve z urokliwymi miasteczkami położonymi nad malowniczymi klifami.

Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Niewolnictwa, które odwiedziliśmy w miejscowości Lagos. W Sagres wysłuchaliśmy pięknej tradycyjnej muzyki portugalskiej, próbowaliśmy tradycyjnych dań tego regionu i stanęliśmy na najdalej wysuniętym zachodnim kawałku Europy - Cape Saint Vincent . Przylądek Świętego Wincentego – najbardziej na południowy zachód wysunięta część Europy- uznawany był w średniowieczu za koniec znanego Europejczykom świata.  W twierdzy Beliche uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej zjawisku migracji w odniesieniu do przeszłości i teraźniejszości. Szczególnie w pamięć zapadła nam wizyta w siedzibie Czerwonego Krzyża w Faro, podczas której wysłuchaliśmy niezwykle interesującego wykładu o obecnej sytuacji imigrantów i ich prób asymilacji w środowisku lokalnym.                 

Ostatnie wspólne dni spędziliśmy na degustacji regionalnych specjałów w miasteczku rybackim (szerokość: 375 / wysokość: 500)Fuzeta. Podziwialiśmy również ocean w historycznym miejscu Praia Cacela Velha . Nie przejechaliśmy obojętnie także obok "portugalskiej Wenecji" jaką jest Tavira. Miasteczko zlokalizowane jest nad rzeką Gilao, niedaleko jej ujścia do Oceanu Atlantyckiego.

Jesteśmy bardzo wdzięczni partnerom projektu z Portugalii za ciepłe przyjęcie i gościnę, doskonałą organizację wizyty, zdobyte doświadczenia i niezapomniane chwile spędzone w Portugalii.  

 

UczestnicyJ))

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©