Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
E+ (szerokość: 190 / wysokość: 54)

POWRÓT


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET
9 marca 2020

9 marca w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Akademię, którą przygotowali uczniowie pod opieką p. A. Robak i p. A. Rybczyńskiej, we współpracy z p. T. Susmędem, uświetniła wystawa prac plastycznych. Apel, wraz z wystawą i przedstawioną prezentacją multimedialną, wpisał się w realizowany przez Powiatowy Zespół Szkół W Chojnowie, projekt „Świat kobiety, kobieta w świecie" w ramach programu Erasmus +.

Wystawa prac plastycznych była przygotowywana już od września 2019 roku. Jej celem stało się przedstawienie wybitnych kobiet, które zapisały się na kartach historii. Zadanie to okazało się tym bardziej wymagające, że postanowiliśmy znaleźć wyjątkowe panie nie tylko z Polski, ale również z krajów partnerskich. Stąd na plakatach zaprezentowane zostały m.in. Coco Chanel, Nadia Comaneci czy Ana Moura.

Dodatkową atrakcją spotkania był występ dziewcząt i chłopców klasy I LO. Brawurowo wykonane piosenki: „Ach te baby", „Być kobietą", „Gdzie te chłopy", rozbawiły publiczność.

Intencją akademii było nie tylko uczczenie święta dam, ale również przybliżenie uczniom sylwetek poszczególnych bohaterek oraz historii zdobywania praw przez kobiety, ich walki o równe traktowanie oraz przeciwstawianie się dyskryminacji na różnych płaszczyznach życia.

Jak pokazała historia - droga do równouprawnienia nie była dla kobiet łatwa. Na przestrzeni wieków zdominowane przez mężczyzn społeczeństwa patrzyły na kobiety jako na „słabą płeć". W XIX wieku kobiety rozpoczęły walkę o swoje prawa głównie o prawo do edukacji, pracy, możliwości zarabiania pieniędzy i bycia niezależną od finansowej pozycji męża. Początek XX wieku przyniósł kobietom upragnione prawa wyborcze. Po II wojnie światowej rosła aktywność zawodowa kobiet. Zwiększyła się liczba studentek, zaczęto dopuszczać kobiety do habilitacji i wyższych stanowisk akademickich. Z upływem lat kobiety zaczęły wykonywać zawody, które wcześniej „zarezerwowane" były tylko dla mężczyzn.

Bohaterki naszej wystawy doskonale poradziły sobie w różnych dziedzinach życia. Stały się symbolem siły, zdeterminowania, mądrości i piękna. Świat otworzył się na kobiety, a kobiety doskonale się w nim odnalazły.

GALERIA ZDJĘĆ


Wygrało logo:

(szerokość: 375 / wysokość: 241)


Na stronie internetowej:

http://www.tricider.com/brainstorming/2dqRh2hh5YV

możemy głosować na logo projektu.

Wchodzimy na stronę, wybieramy jedną z propozycji i klikamy "Save". Zostaniemy poproszeni o podanie swojego imienia i jest to obowiązkowe, ale nie musimy się nigdzie logować. Nie możemy głosować na polskie propozycje, które przedstawiam poniżej.
Głosowanie będzie trwało jeszcze do dnia 5 grudnia 2019r.

(szerokość: 375 / wysokość: 565)

(szerokość: 375 / wysokość: 360)

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©