Samorządy przy ulicy Witosa i Wojska Polskiego stanęły na wysokości zadania i są gotowe na wyjazd do Świebodzic. Przed nami tylko przygotowanie paczek😀😀 ale damy radę w końcu dzieci na nas liczą 😄 a w piątek z workiem pełnym prezentów i Mikołajem na pokładzie 😃 dzielimy się naszym czasem z dziećmi, które co roku nas wyglądają 🎄🎁
2019-12-03 19:32
26.11 ( wtorek) klasa 3 Technikum Hotelarskiego wyruszyła na podbój Wrocławia. Odwiedziliśmy "kilka" hoteli - zaglądając w zakamarki, które nas interesowały. Porównaliśmy wiedzę z rzeczywistością. A dzień zakończyliśmy na wrocławskim Jarmarku świątecznym. Spacerowaliśmy pomiędzy pięknie przystrojonymi straganami, wchłaniając świąteczną atmosferę 🎄🎄🎄 A teraz czas na powrót do rzeczywistości...😆
2019-11-27 09:25
Dzisiaj, 20 listopada, na chojnowskim cmentarzu miało miejsce niezykłe spotkanie. Odbyło się ono w ramach akcji „Ocalamy” – projektu realizowanego od 2017 roku. Jest to wspólna inicjatywa wojewody dolnośląskiego i Instytutu Pamięci Narodowej. Jej celem jest ocalenie pamięci o polskich bohaterach. Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Kościoła, powiatowych i miejskich władz, instytucji kulturalnych, placówek edukacyjnych, organizacji kombatanckich, uczniowie i mieszkańcy Chojnowa. Uroczystość poświęcona była postaci Juliusza Poźniaka, wieloletniego nauczyciela, społecznika i wychowawcy młodzieży. Juliusz Poźniak to pionier chojnowskiego szkolnictwa po II wojnie światowej. Był jednym z inicjatorów założenia Liceum w Chojnowie. W październiku 1945 roku podjęto starania o przywrócenie działalności szkoły, która otrzymała nazwę Państwowego Gimnazjum i Liceum Koedukacyjnego i Ogólnokształcącego. Juliusz Poźniak miał w swoim życiu także piękną patriotyczną kartę. Wielokrotnie poświęcał się sprawie wolności Polski- jako legionista i uczestnik walk w wojnie z bolszewikami. Sylwetkę tej zasłużonej postaci przybliżył zebranym dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie, pan Mariusz Garbera. Za zasługi w walce o niepodległość w ramach projektu „Ocalamy” nastąpiło uhonorowanie grobu bohatera poprzez umieszczenie specjalnego biało – czerwonego znaku graficznego o treści „Ojczyzna swemu obrońcy”
2019-11-21 13:49
Głośne czytanie tekstów patriotycznych od kilku już lat wpisuje się w obchody Tygodnia Patriotyzmu w naszej szkole. Z tej okazji w środę 6 listopada o godzinie 12:00 w każdej sali lekcyjnej odbyło się głośne czytanie tekstów patriotycznych. Szczególnego znaczenia nabrały słowa Józefa Piłsudskiego : „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze….jest to dobro nie tylko cenne, ale i kosztowne“. Z odzyskanej w listopadzie 1918 roku wolności nie cieszyliśmy się długo. Nastał bowiem wrzesień 1939 roku ,który znów zamienił życie Polaków w koszmar. W 2019 roku łączymy obchody Święta Niepodległości z 80 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Teksty czytaliśmy nie tylko w naszej szkole, ale również w przedszkolach oraz w szkołach podstawowych. Uczniowie II i III klasy Technikum Mechanicznego, Mateusz Darmoros ,Konrad Kopeć oraz Jakub Paszkiewicz odwiedzili Przedszkole Nr 1w Chojnowie. Głośno czytali maluchom teksty mówiące o historii Polski. Przedszkolaki aktywnie brały udział w spotkaniu. Wspólnie śpiewały hymn Polski, wykazały się również znajomością „ Katechizmu polskiego dziecka“Władysława Bełzy. Pięknie odpowiadały na pytania: – Kto ty jesteś?.... Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze. Natomiast dzieci w klasach I-III, które również brały udział w czytaniu tekstów patriotycznych ,wysłuchały opowiadania Heleny Bechlerowej pt.“Zeszyt z Syrenką“. Starsze dzieci zapoznały się z fragmentem opowiadania Grażyny Bąkiewicz ”Hej chłopcy!- o przygotowaniach do walki powstańczej…oraz z fragmentem opowiadania Joanny Papuzińskiej „Asiunia”, historii małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Dziękujemy za wspólne czytanie.
2019-11-19 11:07
W czwartek, 7 listopada, po raz dziewiąty spotkaliśmy się podczas Ogniska Patriotyzmu. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Krwią wyzwalana, sercem ukochana”. Na uroczystość byli zaproszeni m. in. przedstawiciele i dyrektorzy chojnowskich szkół, miejskich, gminnych i powiatowych władz samorządowych, Kościoła, instytucji kulturalnych, młodsi i starsi mieszkańcy Chojnowa… Część oficjalną poprowadzili uczniowie klas I pod opieką pani Izabeli Banaszak. Młodzież z klas pożarniczo – ratowniczych uczestniczyła w pasowaniu i włączeniu w szeregi ochotniczych jednostek ratowniczych. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną „Zaświaty”, prowadzoną przez panią Karolinę Rosocką. Młodzi aktorzy przypomnieli historię poświecenia i odwagi Ireny Sendlerowej i „dziewcząt wyklętych”. Muzycznego wsparcia udzielili pan Tomasz Susmęd, ks. Kamil Bulanda, Wiktoria Kos, Michał Gorzyński i Kacper Matys. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawy film, zmontowany przez uczniów PZS. Zawierał wypowiedzi przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 na temat ojczyzny, wolności, flagi narodowej, stolicy Polski… Potem przyszedł czas na wspólne śpiewanie. W naszym repertuarze znalazły się zarówno znane pieśni legionowe, jak i te z czasów powstania warszawskiego. Czwartkowy wieczór zakończyliśmy – już tradycyjnie – „Piosenką pożegnalną”.
2019-11-08 08:47
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie
ul.Witosa 1
59-525 Chojnów