Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Przybieżeli.....

Dnia 25.01.2023 o godz. 17.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbył się koncert kolęd o nazwie „Przybieżeli…”. Koncert przygotowali uczniowe Powiatowego Zespołu szkół w Chojnowie.

2023-01-26 07:56

Klub Młodego Politolga

15 grudnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji „Młody Politolog. Przemiany społeczne i polityczne w Polsce”, która odbyła się w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie. Organizatorem konferencji był Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, który reprezentowali pracownicy naukowi dr Beata Springer i dr Arkadusz Tyda. Oprócz naszej szkoły w konferencji uczestniczyli także uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze oraz Liceum Ogólnokształcącego w Przemkowie – członkowie funkcjonujących w placówkach Kół Młodego Politologa. Podczas spotkania wystąpiła mgr Barbara Malina-Tyda omawiająca studium przypadku – „Edukacja w Zielonej Górze”, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy V LO z uczelnią wyższą, a szczególnie INPA. Wysłuchaliśmy także wykładu dr Arkadiusza Tydy, który omówił zagadnienie „Muzyka rozrywkowa w Przemkowie. Od bluesa do trapu”. Na szczególna uwagę zasłużyły wystąpienia licealistów – autorów opracowań do publikacji „Młody Politolog” wydanej przez INPA. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach „Przypisy w publikacjach naukowych” prowadzone przez dr Beatę Springer. To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, mamy nadzieję na kolejne spotkania

2022-12-21 09:06

Opowieści wigilijne

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie wzięli udział w czytaniu „Opowieści wigilijnych.” Spotkanie miało miejsce w świetlicy szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego oraz w bibliotece szkolnej przy ulicy Witosa. Część klas wysłuchała opowiadania Ewy Ostrowskiej ”Wizyta”, inni utwór Manueli Kalickiej ”Miotła, ścierka i Boże Narodzenie.” Wspólnie wysłuchaliśmy też kilku kolęd:” Nie było miejsca”, „Maleńka miłość” i „Jest taki dzień” w wykonaniu Czerwonych Gitar.

2022-12-16 15:15

Czy warto było

200-rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida

2022-12-15 11:50

Z WIZYTĄ W TOYOTA LUBIN

13 grudnia 2022r. mechanicy pojazdów samochodowych z klasy 3 BSW, w ramach lekcji „ Działalność gospodarcza”, odwiedzili Toyota LUBIN Dobrygowski - firmę z niemal 40-letnią tradycją (autoryzowanego dealera i przedstawiciela firmy TOYOTA). Dzięki uprzejmości właściciela oraz oprowadzającego po firmie pana Pawła, młodzież poznała historię powstania przedsiębiorstwa, jego organizację pracy oraz zakres działania i oferowanych usług.

2022-12-14 10:13

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©