Aktualności

Opłatek w PZSie
Dnia. 20.12.2019r. w Powiatowym Zespole Szkół obchodziliśmy szkolną wigilię, która rozpoczęła się „Jasełkami” o godz. 9:00, następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas by wspólnie usiąść przy stole, złożyć sobie życzenia i świętować Boże Narodzenie. Wśród społeczności szkolnej obecni byli: p. Adam Babuśka – starosta powiatu legnickiego oraz Ks. Dariusz Pudełko – proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie. Przed rozejściem się do klas zostały rozdane nagrody dla zwycięzców szkolnych konkursów na „Najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy” oraz „Wigilijne wypieki”. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!
data publikacji: 2019-12-23 15:59
 
Koncert charytatywny
Dnia 17. 12. 2019r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w Powiatowym Zespole Szkół odbył się koncert charytatywny dla uczniów szkoły pod hasłem: „Człowieczy Los”. Koncert został zorganizowany po to by wspomóc p. Elżbietę Brylak – mamę absolwentki PZS; oraz p. Ewę Turczyn – pracownicę szkoły, które zmagają się z chorobą nowotworową. O godzinie 17:00 odbyła się trzecia tura koncertu połączona z licytacją oraz sprzedażą ciast, które upiekli rodzice uczniów PZS, na scenie wystąpiły również dzieci z grup tanecznych prowadzonych przez p. Gabrielę Zenkę. Nad organizacją koncertu czuwała p. Dorota Dreger, natomiast nad sprzedażą ciast oraz sprawnym zbieraniem środków z licytacji p. Elżbieta Ląd – Sołtys wsi Witków, która również przygotowała wraz z sołectwem wiele wypieków oraz przedmioty do licytacji. Bony na loterię przekazały lokalne przedsiębiorstwa, którym bardzo za to dziękujemy. Bardzo dziękujemy darczyńcą i dobrodziejom, którzy postanowili wesprzeć p. Elżbietę i p. Ewę w walce z chorobą.
data publikacji: 2019-12-23 15:54
 
PZS w Radio Plus
Sala pękała w szwach. W Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie tradycji stało się zadość. U progu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie przygotowali jasełka.
data publikacji: 2019-12-20 22:24
 
Warsztaty edukacyjne w Muzeum Miedzi w Legnicy
18 grudnia klasa II LO wraz z koleżankami Weroniką i Julią z klasy IV TE uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Miedzi w Legnicy. Uczniowie wraz z opiekunami p. A.Robak i p. A.Rybczyńską obejrzeli wystawę poświęconą historii kolejnictwa. Ekspozycja przedstawiała początki i rozwój kolei w Legnicy oraz prezentowała dzieje obiektów dworcowych. Uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek m.in. o powstaniu pierwszego połączenia kolejowego Legnica-Wrocław w 1844 roku. Po obejrzeniu wielu ciekawych eksponatów, grupa udała się na warsztaty z właściwości i zastosowania miedzi, od starożytności aż po dzień dzisiejszy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się przepiękna, ocynkowana wanna :) Nasze spotkanie z nauką zwieńczyło obejrzenie kilkudziesięciu prac wybitnego polskiego malarza Jana Matejki. Oprócz obrazów olejnych mogliśmy podziwiać cykl 44 rysunków prezentujących poczet królów i książąt polskich, który ze względów konserwatorskich, rzadko bywa pokazywany. Całość wystawy uzupełniona została filmem dokumentalnym o jednym z najsłynniejszych dzieł Matejki pt. „Bitwa pod Grunwaldem”. Możliwość zobaczenia „na własne oczy” prac malarza była niezwykłym wydarzeniem i ciekawą formą uzupełnienia wiedzy książkowej. 
data publikacji: 2019-12-20 18:17
 
Konkurs na "Najpiękniejszy stół bożonarodzeniowy"
Sam zdecyduj, który stół jest najładniejszy......
data publikacji: 2019-12-19 20:10
 
<< nowsze | 24  | 25  | 26  | 27  | 28 | 29  | 30  | 31  | 32  | 33  | starsze >>

REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA REKRUTACJA
serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©