Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
  RUMUNIA - wizyta przygotowawcza

          (szerokość: 375 / wysokość: 500)  W dniach 17-20 listopada  2014, szkoła "Charles Laugier" w Kraiowej, była gospodarzem pierwszej mobilności w projekcie pt. „1914-2014 Wielka Wojna po 100 latach, w oglądzie młodych Europejczyków" w ramach programu Erasmus+ Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne - Współpraca Szkół. W wyjeździe do Rumunii uczestniczyli wyłącznie nauczyciele, każda z partnerskich szkół przysłała trzyosobowe delegacje, których zadaniem było dopracowanie tematyki poszczególnych mobilności, ustalenie zasad zamieszczania informacji o projekcie w Internecie.  

            Na uroczystym otwarciu, które odbyło się w dniu 17  listopada (poniedziałek)  w sali konferencyjnej szkoły, uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym mogli pochwalić się znajomością języka francuskiego, umiejętnościami tanecznymi oraz wokalnymi. Uczestnicy projektu przedstawili prezentacje multimedialne poświęcone swoim szkołom (były one omawiane w języku francuskim, naszą prezentacje przestawiła pani Zofia Łabuz). Po powitaniu delegacje przystąpiły do pracy na pierwszy ogień poszły sprawy finansowe. Po krótkiej przerwie delegacje przystąpiły do uściślenia tematyki poszczególnych mobilności, duży nacisk położono na współpracę młodzieży przy realizacji zadań w projekcie, ustalono konkretne daty mobilności oraz ich kolejność(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Włochy 8-13 marca 2015; Polska 18-22 maja 2015; Francja 9-13 listopada 2015;

Niemcy 8-13 marca 2016; Anglia 9-14 października 2016; Portugalia 5-10 marca 2017

Turcja 7-12 maja 2017

            Następnego dnia (19.11.2014) przedstawiciele szkół udali się do Horezu gdzie uczestniczyli w międzynarodowej konferencji „Europe- 100 ans d'histoire"(„Europa – 100 lat historii"). Celem tego spotkania było przybliżenie historii regionu przed i podczas I wojny światowej.  Po konferencji jej uczestnicy mieli okazję zwiedzić pracownię garncarską i zobaczyć jak powstają i w jaki sposób są zdobione tradycyjne wyroby garncarskie będące dziedzictwem kulturowym Oltenii. W porze obiadowej uczestnicy konferencji mogli obejrzeć monastyr w Horezu, gdzie spotkali się z życzliwym przyjęciem. Siostry przygotowały obiad, posiłek ten  zaskoczył nawet wytrawnych podróżników sposobem podania i wystawnością. (szerokość: 375 / wysokość: 281)

W środę (20.11.2014) delegaci złożyli wizytę w Departamencie Edukacji (Inspektoracie Szkolnym) dla regionu Dolj. Przedstawiono tam  strukturę rumuńskiej edukacji, jej miejsce w polityce regionalnej oraz działania podjęte przez nauczycieli rumuńskich w celu poprawienia jakość metod edukacyjnych. Po spotkaniu w departamencie uczestnicy zwiedzali  Muzeum Etnografii i Folkloru "Băniei casa" oraz Musée d'histoire d'Oltenie (Muzeum Historyczne Oltenii). Grupa zwiedziła również cerkiew św. Dymitra  oraz cerkiew Madonna Dudu.

Po powrocie do hotelu uczestnicy dalej pracowali nad projektem. Wieczorem  odbyła się uroczysta kolacja, zostały wydane certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu w Rumunii.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

POWRÓT


Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©