Z myślą o osobach zainteresowanych książkami i chętnych do wymiany opinii na ich temat Instytut Książki w Krakowie we współpracy z British Council zainicjował w 2007 roku projekt „Tu czytamy". Założeniem było stworzenie miejsc, w których można rozmawiać o wspólnie przeczytanych książkach oraz wyrobienie w publiczności czytającej przeświadczenia, że nie trzeba być krytykiem literackim by czerpać przyjemność z dyskutowania o lekturze. Od października 2009 roku w bibliotece szkolnej przy ul. Witosa 1 działa Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Od tego czasu pijąc herbatkę i jedząc ciasteczka podzieliliśmy się wrażeniami z wielu przeczytanych książek.

W Klubie czytamy głównie książki współczesne, wydane po 2012 roku. Listę książek do przeczytania w danym roku szkolnym kompletują klubowicze z propozycji wybranych przez koordynatora projektu panią Annę Kopyrę pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Osoby, które czytają te same książki tworzą krąg znajomych. Dlatego z przyjemnością 30 października gościliśmy w naszej bibliotece klubowiczów z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Graban. Podczas spotkania rozmawialiśmy na temat e-książek i Polskich Bibliotekach Cyfrowych.

Uczestnicy spotkania otrzymali kody dostępu do biblioteki cyfrowej IBUK Libra, które zostały zakupione i są udostępniane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wszystkich zainteresowanych dobrą literaturą zapraszamy na kolejne spotkanie MDKK, które odbędzie się 6 listopada. Bohaterką spotkania będzie „Złodziejka książek" Markusa Zusaka.


(szerokość: 565 / wysokość: 422)


(szerokość: 565 / wysokość: 422)


(szerokość: 565 / wysokość: 422)


(szerokość: 565 / wysokość: 422)

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©