W całej Polsce 8 października o godz. 17.00 pięćdziesiąt wybranych Dyskusyjnych Klubów Książki spotkało się na IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, a po raz pierwszy były to młodzieżowe kluby. Wśród zakwalifikowanych klubów znalazł się również Chojnowski Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki, do którego należą uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół. Lektura, o której rozmawiano to powieść Eve Ainsworth „7 dni".


Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary…

Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo - przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę…
Książka skonstruowana jest na zasadzie równoległych narracji, z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Akcja rozgrywa się na przestrzeni tygodnia - 7 dni, w szybkim tempie, nawiązując w pewien sposób do stylu życia nastolatków na portalach społecznościowych.
Niektóre rozdziały poprzedzają wpisy na facebooka wraz z komentarzami.

Nasze spotkanie z książką „7 Dni" przeprowadziła pedagog i trener komunikacji interpersonalnej Pani Zofia Łabuz. Wcielaliśmy się w role bohaterów książki, czytaliśmy fragmenty, aby na koniec ocenić postępowanie głównych bohaterek.

Wszyscy zgodnie ocenili postępowanie Kez jako agresywne i pełne przemocy za które powinna ponieść karę. Młodzież uznała, że książkę powinni również przeczytać rodzice, opiekunowie, nuczyciele, bo dorośli często nie dostrzegają problemów nastolatków, albo nie umieją im pomóc.


(szerokość: 353 / wysokość: 143)


(szerokość: 565 / wysokość: 423)

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©