Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Słowa ojczyzny pełne 2022

Czytaniem tekstów patriotycznych rozpoczęliśmy Tydzień Patriotyzmu w naszej szkole. W tym roku świętujemy pod hasłem ”Wyśpiewajmy miłość ojczyźnie.” Z tej okazji 7 listopada o godzinie 12 :00 w każdej sali lekcyjnej czytaliśmy teksty patriotyczne, które wspomnieniem nawiązywały do czasów wojen, nie tylko tych odległych , ale również współczesnych konfliktów zbrojnych, oraz wojny u naszego wschodniego sąsiada. Uczniowie wysłuchali dwóch utworów: Josefa Brodskiego: „ Giną ludzie” oraz Ija Kiwa: „On mówi, że wszystko będzie dobrze.” Dziś, gdy na świecie giną ludzie, miasta zmieniają się w gruzowiska, ziemie są okupowane, a pokój gwałcony, musimy być czujni i odpowiedzialni, abyśmy nadal mogli żyć w kraju wolnym i bezpiecznym. Nigdy nie zapominajmy jak wysoką cenę zapłaciło wielu Polaków, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Rozumiemy też i solidaryzujemy się z narodem Ukraińskim w ich walce o wolną ojczyznę. Wiersz Ija Kiwa: „On mówi, że wszystko będzie dobrze” jest wyrazem naszego wsparcia i solidarności dla walczącej Ukrainy. Utwory patriotyczne czytane były również w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie , w Szkole podstawowej nr 4 w Chojnowie oraz przedszkolach. Do najmłodszych poszliśmy z hasłem ”Bądź dobry, bądź dobra,” bo wierzymy, że jeśli będziemy się starać być dobrymi i pracowitymi ludźmi, to uczynimy naszą Ojczyznę wielką wspaniałymi czynami, piękną i bezpieczną. Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie odwiedzili uczniowie ze szkoły przy ulicy Wojska Polskiego, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, uczniowie ze szkoły przy ulicy Witosa. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego czytała teksty dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Krasickiego. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci wykazały się znajomością „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Pięknie zaśpiewały hymn Polski. Wysłuchały też kilku utworów Marii Konopnickiej, która w tym roku obchodziła 180 rocznicę swoich urodzin. Dzieciom spodobał się wierszyk „Jadą ,jadą dzieci drogą, opisujący piękno naszej ojczystej przyrody. Kilka rad otrzymały dziewczynki w wierszu „Sposób na laleczkę”, natomiast chłopcy zapoznali się z „Zamiarami Stasia”. Na koniec spotkania otrzymały od starszych kolegów i koleżanek chorągiewki i plakietki biało- czerwone. Dziękujemy dzieciom, paniom oraz siostrom za miłe spotkanie.

2022-11-07 14:23

Warsztaty barmańskie w PZS

W dniach 24 – 25.10. 2022 r. w PZS w Chojnowie w pracowni obsługi konsumenta odbyła się pierwsza część warsztatów barmańskich. W szkoleniu wzięły udział klasy: IV THOT oraz IV TŻ i UG pod czujnym okiem profesjonalnego barmana Pana Grzegorza Miąca. Młodzież przygotowywała różne rodzaje drinków, zarówno na słodko jak i z nutką cytrusów. Przez warsztaty przewinęły się różne rodzaje drinków: Gin z bazylią, Cosmopolitan, Tequila sunrise, Gruszka sour, Kamikaze, Jabłkowy jegermajster, Kiwi sour i wiele innych. Każdy znalazł coś dla siebie 😆 Zajęcia zakończono słodkim akcentem Było pracowicie, kreatywnie, pysznie i wesoło😄😄😁

2022-10-26 13:59

XIV Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

21.10 (piątek) odbyły się eliminacje szkolne XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Udział w etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów. Czekamy na informację czy etap okręgowy też należy do nas😆😆 Trzymamy kciuki 💪👍

2022-10-24 08:51

XLVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dziś odbyły się eliminacje szkolne XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych blok agrobiznes. Udział w etapie pisemnym wzięło 18 uczniów. Do etapu praktycznego przeszło 8 osób. Zwycięzców poznamy wkrótce.

2022-10-21 15:18

Miej serce i patrzaj w serce

19 października w auli przy ul. Witosa odbyła się kolejna edycja programu „Szlakiem znanych i nieznanych” i przebiegła pod hasłem „Miej serce i patrzaj w serce”. Hasło to nawiązywało, z jednej strony do roku Romantyzmu Polskiego, a z drugiej do sytuacji na świecie, za naszą wschodnią granicą, do okrucieństw wojny, zniszczeń i bestialstwa. Uczniowie, z całego Powiatowego Zespołu Szkół, posiłkując się slajdami zdjęć i piosenkami, czytali dla swoich kolegów i koleżanek z klas I, wiersze i fragmenty prozy, znane i nieznane, będące wspomnieniami z czasów wojen, okupacji, obozów koncentracyjnych. To trudne teksty, ale miały na celu, sprawić, aby pragnienie pokoju i dobra zagościło w sercu każdego z nas. BYŁO TO „CZYTANIE DLA POKOJU”

2022-10-21 12:34

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©